Femme fatale, об’єкт поклоніння відомих і впливових чоловіків, магнетична і приваблива богиня, перед чарами якої не може встояти жоден. Здавалося б, кожна жінка мала би бути щаслива опинитися в такій ролі. Проте не тоді, коли сама вона прагне більшого й докладає зусиль, аби самореалізуватися – як фахівчиня, як мисткиня, як особистість. І якщо вже сучасники (а отже, й історія) вбачали в ній спершу богиню, а тільки потім мисткиню, то коли, як не зараз, час це виправляти, по-новому оцінивши її творчість. Лу Саломе – певно, найвідоміша з фатальних жінок в історії світової літератури – має в Україні свою колегу-сучасницю, Марко Вовчок.
Творчість цієї жінки, що ховалась під чоловічим псевдонімом, ламає іще один важливий стереотип – про те, що феміністичні цінності та ідеї чужі українському літературному контексту. Чи справді героїні Марко Вовчок-Марії Вілінської – всуціль знедолені кріпачки? Чи справді її сюжети й образи вторинні та епігонські, як закидали їй засліплені її красою (чи попросту налякані її талантом?) письменники-сучасники? І яким зрештою є реальне місце цієї постаті в історії української літератури?
Про це та інше поговоримо вже 4 липня о 19.00 в Creative Women Space
Вартість участі: 150 грн на умовах передплати, 200 грн на місці, в день події.
Реєстрація: https://forms.gle/qYivLnfsS9kkdALk7
Спікерка: Ірина Ніколайчук, літературна критикиня, редакторка, літературознавиця (аспірантка Національного університету «Києво-Могилянська академія», спеціальність — порівняльне літературознавство). Лекторка (Культурний проект, проект «Якими нас прагнете: фемінізм в українській літературі», видавничий проект «ЛакіБукс», Фестиваль рівності). Авторка рецензій, оглядів та аналітичних статей про літературу і не лише.