01 Березня 2024, 00:30 | Реєстрація | Вхід
/ Презентація серії «Митці на прицілі» від «Фоліо» - 30 Січня 2019

Презентація серії «Митці на прицілі» від «Фоліо»

Категорія: «Події»
Дата: 30 Січня 2019 (Середа)
Час: 19:00
Вартість: безкоштовно
Місто: Київ
Місце: Книгарня-кав’ярня «Довженко книги.кава.кіно»
Адреса: вул. Бульварно-Кудрявська, 43-А
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 770


30 січня 2019 року о 19:00 у Києві відбудеться презентація серії книжок «Митці на прицілі» (упорядник та автор наукового апарату - Сергій Анастасійович Гальченко). Місце проведення презентації — книгарня-кав’ярня «Довженко книги.кава.кіно», вул. Бульварно-Кудрявська (раніше Воровського), 43-А.

Перше чотирикнижжя серії «Митці на прицілі» (Володимир Сосюра, Остап Вишня, Григорій Косинка, Михайло Драй-Хмара) з’явилося у видавництві «ФОЛІО» у 2018 році. Усі книжки вражають, насамперед, підбірками маловідомих і зовсім невідомих документів, які зберігалися в недоступних донедавна спецсховищах ДПУ-НКВС-МДБ-КДБ і Служби безпеки України. Вперше опубліковано матеріали зі справ-формулярів на письменників Остапа Вишню і Григорія Косинку, де зібрано численні донесення таємних агентів (секретних співробітників – сексотів), зашифрованих псевдонімами, відомими тільки спецорганам.

У книгах, присвячених Остапу Вишні і Михайлу Драй-Хмарі, повністю надруковані слідчі справи, які розкривають процес фальсифікації псевдослідств над високоталановитими митцями – жертвами тоталітарного режиму. Табірний щоденник і листи із заслання найталановитішого українського гумориста ХХ ст. – «короля українського гумору» Остапа Вишні – це своєрідні літературні шедеври, подібних яким немає в літературі. 


Передмова до кожної книжки – це наукове дослідження відомого вченого-літературознавця, архівіста і музейного діяча Сергія Гальченка. Усі статті побудовані на архівних матеріалах із використанням рукописів письменників. Він же є і упорядником текстів книжок. У науковому апараті (в коментарях і примітках) подаються найважливіші відомості про реалії, наявні в текстах опублікованих художніх творів, листів, щоденниках і документах кожного митця, якого тримала під постійним контролем («під прицілом») тодішня влада.

Сергій Анастасійович Гальченко — літературознавець, заступник директора Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України, лауреат Державної премії України в галузі освіти, заслужений працівник культури України, автор і ведучий теле- і радіопрограм.

Участь беруть: Олександр Красовицький, Микола Жулинський, Михайло Слабошпицький, Павло Мовчан, Володимир Мельниченко, Микола Томенко, Іван Рябчій та інші вчені, письменники, артисти. Модератор презентації – професор, доктор історичних наук Юрій Шаповал


30 січня, 19:00. Київ, Книгарня «Довженко книги.кава.кіно», вул. Бульварно-Кудрявська, 43-А


0 коментарів

Залишити коментар

avatar