29 June 2022, 04:38 | Реєстрація | Вхід
/ «Бурштин» Василя Тибеля у Івано-Франківську - 21 December 2018

«Бурштин» Василя Тибеля у Івано-Франківську

Категорія: «Події»
Дата: 21 December 2018 (П'ятниця)
Час: 19:00
Вартість: безкоштовно
Місто: Івано-Франківськ
Місце: Книгарня «Є»
Адреса: вул. Незалежності, 31, 3-й поверх
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 501


Книгарня «Є» і видавництво «Фабула» запрошують на презентацію роману Василя Тибеля «Бурштин», що відбудеться 21 грудня за участю автора. Початок – о 18.00.

Чому відбувається бурштинова лихоманка на заході України? Які надприродні сили задіяні у цьому кривавому бізнесі? Та що, окрім наживи, штовхає людей до нелегального видобутку «сонячного каменя»? Що залишиться у чистому залишку ,якщо відкинути від цього явища політику та гроші? У книжці «Бурштин» Василь Тибель шукає відповіді на ці та інші «бурштинові» питання і приходить неочікуваного висновку...


Захопливий роман, відзначений премією міжнародного конкурсу «Коронація слова» (2018), – чи не найперша в українській літературі спроба поглянути на бурштинову проблему на Поліссі в людському, а не політичному вимірі. Бурштин – це віртуозно збудований сюжет, що обертається навколо «сонячного каменя», органічне використання народної демонології та відчутний зв’язок із наївним мистецтвом. У книзі йдеться про те, як ця лихоманка впливає на людей, як матері забувають про дітей, чоловіки – про дружин, і всі забувають про людське у собі, підгодовуючи своїх внутрішніх демонів. Автор вважає, що без містики тут не обійшлося та розповідає про стародавніх українських духів, які мешкають у лісах і понині та ваблять людей «сонячним каменем» та затягують у свої тенета... Але є у книзі і жорстока реальність. Продажні копи, небезпечна мафія і звичайні чоловіки на грані – у пошуках кращої долі й легкої копійки…. Здається, дійсність дає тріщину, і на волю рветься дещо набагато страшніше й небезпечніше за людські вади та гріхи. Автор є мешканцем міста Рівне, в якому знаходиться епіцентр бурштинової лихоманки, тому він, як ніхто інший знається на проблемі.


Івано-Франківська Книгарня «Є», вул. Незалежності, 31, 3-й поверх. Тел.: (094) 928-31-41


0 коментарів

Залишити коментар

avatar