02 Червня 2023, 12:08 | Реєстрація | Вхід
/ Молодіжний літературний конкурс «Гранослов-2019» - 17 Грудня 2018

Молодіжний літературний конкурс «Гранослов-2019»

Категорія: «Конкурси»
Дата: 17 Грудня 2018 (Понеділок)
Час: 00:00
Вартість: безкоштовно
Місто: Київ
Місце: Національна спілка письменників України
Адреса: вул. Банкова, 2
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав:
Кількість переглядів: 7762


Оголошується прийом електронних робіт на міжнародний молодіжний літературний конкурс «Гранослов-2019» 

Прийом робіт триватиме три місяці: з 17 вересня до 17 грудня 2018 року включно. Переможці будуть оголошені у квітні, а урочисте вручення нагород заплановане на червень 2019 року. 

У положенні конкурсу з’являться істотні зміни, на які просимо звернути увагу. Якщо раніше роботи подавалися виключно в «паперовому» вигляді, то тепер конкурс переходить в електронний формат, і роботи прийматимуться на електронну пошту. 


Правила конкурсу

До участі в конкурсі допускаються твори громадян України та іноземців віком від 16 до 35 років (на момент подання конкурсної роботи), які пишуть українською мовою. Автори, що пишуть іншими мовами, можуть подавати свої творчі роботи в українському перекладі. Не приймаються роботи переможців попередніх років та членів НСПУ. 

Вимоги до оформлення конкурсних робіт

обсяг від 30 до 100 сторінок для поезії та від 50 до 150 для прози, формат сторінки А-4, шрифт Times New Roman, кегль 12, міжрядковий інтервал 1. На сторінках повинна бути нумерація. Формат RTF, DOC, PDF. Робота прикріплюється файлом до електронного листа. У темі листа напишіть ваше ім’я та прізвище. 

У текстовому полі листа вказуються відомості про автора

 • прізвище, ім`я, по батькові; 
 • дата народження; 
 • обрана номінація; 
 • домашня адреса; 
 • телефон; 
 • місце навчання/роботи; 
 • сайт, сторінка – за наявності; 
 • коротка творча біографія. 
Конкурс проводиться у п’яти номінаціях:

 1. «Поезія» - добірки віршів, романи у віршах, поеми тощо. В одному рукописі дозволяється компонувати твори різних жанрів. Розміщення поезій – кожен вірш із нової сторінки. 
 2. «Проза і драматургія» - романи, повісті, оповідання, есе, нариси, драматичні твори великого та малого обсягу. В одному рукописі можуть бути присутні або прозові, або драматичні твори. 
 3. «Літературно-критичні есеї та статті». Обсяг конкурсної роботи повинен мати не більше 10 сторінок (параметри тексту такі ж, як і для інших номінацій). 
 4. «Переклади» - проза, поезія, драматургія. Перекладати можна як з української на інші мови, так і навпаки. 
 5. «Визвольна боротьба українців від часів козацтва до сьогодення» - номінація від видавця Марка Мельника (видавництво «Холодний Яр»), партнера конкурсу. До номінації приймаються великі прозові твори або збірники творів малих форм на тему боротьби проти загарбників у різні часи існування української нації, включно з нинішніми подіями на східному фронті. 
Рукопис, де зібрано твори малих форм, повинен мати загальну назву і бути концептуально цілісним. До одного рукопису не дозволяється вміщувати твори, що належать до різних номінацій (наприклад, прозові та поетичні). 

До розгляду не приймаються твори, що: 

 • друкувалися цілком або по частинах в книгах, колективних добірках, періодичних виданнях та інших ЗМІ; рукописи, що повністю або частково вже подані на інші літературні конкурси. Твори, розміщені на особистих сторінках автора в мережі Інтернет, до конкурсу допускаються; 
 • вже розглядалися в попередні роки; 
 • несуть у собі заклики до насилля; 
 • принижують честь та гідність будь-якої людини; 
 • мають антиукраїнські заклики, закликають до сепаратизму та війни; 
 • написані не літературною мовою, мають багато суржикових, грубих слів, та лайки, що не виправдані художньою необхідністю. 
Рукописи, що оформлені неналежним чином, до розгляду не приймаються. Кандидатові не повідомляється про відхилення роботи. 

Про результати конкурсу отримують особисте повідомлення тільки переможці, дипломанти і учасники, чиї роботи відібрані до альманаху. Інформація про результати також буде опублікована на сайті НСПУ та в газеті «Літературна Україна». 

Рукописи не рецензуються і не повертаються авторові. 

Журі та організатори конкурсу не зобов’язані надавати авторам пояснення та обґрунтування щодо прийнятого рішення. 

Склад журі конкурсу не оприлюднюється. Прізвища та контакти членів не надаються за жодним запитом з метою уникнення тиску на журі. 

Переможці та дипломанти конкурсу нагороджуються дипломами та цінними подарунками. 

Рукописи переможців конкурсу рекомендуються до видання окремими книгами, кращі твори дипломантів та учасників – у зведеному альманасі. Кращі роботи авторів номінації «Літературно-критичні есеї та статті» будуть видані у вигляді колективної збірки (за наявності необхідної кількості матеріалу). 

Роботи надсилати за адресою: granoslov_nspu@ukr.net


13 коментарів

avatar
Чи правильно я зрозумів: в номінацію "проза" можна подавати не один цілісний твір, а декілька?
avatar
доброго дня, транслюю відповідь організаторів: "Ви можете подати добірку творів малої прози - оповідань, новел, казок. Але вона має бути концептуально цілісною, як майбутня книга. Тобто якщо ви подасте добірку з фантастичної повісті, трьох історичних оповідань, двох новел про кохання і однієї казки для дітей, то це буде каша-малаша. Не робіть так ))"
avatar
0
2 Игорь Гершун • 06:37, 18 Жовтня 2018
Чи можно надіслати збірку поезії?
avatar
відповідь організаторів: "Збірку поезії надіслати - потрібно."
avatar
Скажіть, будь-ласка, чи можна подавати роботу, якщо вона була надрукована за власний кошт для власних не комерційних цілей тиражем 100 примірників?
avatar
відповідь організаторів: "Видані твори з ІSBN і УДК не приймються до конкурсу, навіть якщо вони були видані в трьох примірниках."
avatar
0
4 Юлія Йосифович • 09:56, 23 Жовтня 2018
Номінації "Проза і драматургія " до роману потрібен логайн і синопсис?
avatar
відповідь організаторів: "В номінацію "Проза і драматургія" логайн і синопсис не потрібні, а лише те, що вказано в умовах."
avatar
Підскажіть будь ласка, в номінації "поезія" будуть розглядатись поезія від 30 до 100 сторінок?чи можна надіслати меншу кількість віршів ?дякую
avatar
1
10 Марина Жердецька • 12:09, 08 Листопада 2018
Чи може один автор взяти участь у декількох номінаціях?
avatar
якщо автору на момент подання твору більше 35 років, то робота не приймається?
avatar
Якщо дуже важкий історично-символічний вірш, треба його пояснювати? Додаток, може, із виносками та термінами ?
avatar
Доброго дня, а чи можна підписуватися псевдонімом?

Залишити коментар

avatar