02 Березня 2024, 05:41 | Реєстрація | Вхід
/ Презентація книги «Це теж зробила вона» | Київ - 28 Листопада 2018

Презентація книги «Це теж зробила вона» | Київ

Категорія: «Події»
Дата: 28 Листопада 2018 (Середа)
Час: 17:00
Вартість: обов'язкова реєстрація
Місто: Київ
Місце: Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків
Адреса: вул. Терещенківська, 15-17
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 817


Проект про видатних українок «Це зробила вона» вийшов у квітні цього року. Завдяки нашим партнерам – Національному Демократичному Інституту, Посольству Швеції в Україні, Western NIS Enterprise Fund та Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні – більше 1500 книжок безкоштовно розподілено по розмаїтих ініціативах та програмах, що мотивують дівчат-підлітків, та передано до сільських і районних бібліотек країни, охопивши 21 область України та більше 100 населених пунктів.

І оскільки 50-ма іменами кількість видатних українок не обмежується, уже в листопаді на країну чекатиме другий том цього безпрецедентного видання. Маючи амбітну мету відкрити українцям та українкам незаслужено обділені увагою імена українок, що досягли виняткового успіху в своїх галузях і часто впливали на хід світової історії, видавництво «Видавництво» повторює успішну формулу і випускає книжку «Це теж зробила вона». Як і над першим томом, над другим працювали ще 100 помітних авторів(-ок) та ілюстраторів(-ок), таким чином, над двотомником працювали уже більше 210 осіб. Як ми вже мали нагоду переконатися, такий підхід дозволив якнайяскравіше й осібніше презентувати видатних українок, проговорити і зрушити дискримінаційні історичні та сучасні дискурси.


Серед авторів(-ок) та ілюстраторів(-ок), які працювали над другим томом, – Ірена Карпа, Дана Пінчевська, Світлана Тараторіна, Стаська Падалка, Євген Стасіневич, Богдан Стасюк, Іван Андрусяк, Олег Коцарев, Тетяна Малярчук, Тетяна Терен, Марічка Рубан, Максим Балуєв, Олександр Корєшков, Андрій Єрмоленко, Олеся Драшкаба, Анастасія Стефурак, Ольга Протасова, Надія Антонець, Дмитро Бідняк, Юлія Табенська, Катерина Білетіна та багато інших.

Перелік героїнь цього разу містить таких цікавих та важливих для історії України особистостей як Роксолана, Марко Вовчок, Софія Налепинська-Бойчук, Соня Делоне, Ізидора Косач, Марія Вязьмітіна, Валентина Саніна-Шлеє, Ладя Могилянська, Марія Литвиненко-Вольгемут, Надія Пучківська, Наталія Чмутіна, Паша Ангеліна, Алла Горська, Квітка Цісик, Ада Роговцева, Емма Андієвська.

Поліграфічно другий том буде тотожний першому. Також розширився і спектр технік, у яких виконані ілюстрації: додалися скульптура, мозаїка, художнє скло, витинанка, пластилін, колажі. 

Основний склад команди «Видавництва», яка працює над проектом, лишається незмінним: науковий редактор Дмитро Вортман, літературна редакторка Анна Процук, коректорка Марина Гетманець, співзасновники «Видавництва» – арт-директор і дизайнер Ілля Стронґовський та керівниця проекту Лілія Омельяненко. Летеринг обкладинки та гасла задника забезпечує Закентій Горобйов. Як завжди, у виданні використані ексклюзивні шрифти Віктора Харика. Більш детально про книжку можна знайти на сайті «Видавництва» vydavnytstvo.com.

Перша презентація книжки відбудеться 28 листопада о 17:00 в Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. Для участі в презентації просимо зареєструватися за посиланням: goo.gl/3VrL38.


Київ, Музей Ханенків, вул. Терещенківська, 15-17


0 коментарів

Залишити коментар

avatar