25 Лютого 2024, 18:47 | Реєстрація | Вхід
/ Лекція «Темна матерія графічного дизайну» у Києві - 7 Листопада 2018

Лекція «Темна матерія графічного дизайну» у Києві

Категорія: «Курси та лекції»
Дата: 07 Листопада 2018 (Середа)
Час: 19:00
Вартість: безкоштовно
Місто: Київ
Місце: Бібліотека КПІ
Адреса: пр. перемоги, 37, 1 поверх
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 718


Лекція «Темна матерія графічного дизайну» відбудеться 7 листопада (середа) о 19:00 в культурно-освітньому центрі Бібліотеки КПІ (пр. перемоги, 37, 1 поверх).

Довгий час дизайн шрифтів та тексту в Україні, разом із мовою, літературою та мистецтвом загалом, мали колоніальне становище, тобто залежали від політики, ідеології та цензури спершу російської, а потім совєтської імперії. Зрештою, навіть виготовлення набірних шрифтів та друку тиражів багатосторінкових видань до розвитку комп’ютерних технологій було дуже непростою і дорогою справою.

Тепер, коли з політикою, економікою і технологіями все набагато краще, маємо ще одну проблему: ми дуже мало знаємо про власну писемну та шрифтову спадщину, про європейську і світову культуру каліграфії та типографії, про основи естетики дизайну тексту, без яких імпровізувати і створювати нові самобутні речі дуже важко.


Адже естетика текстового та шрифтового дизайну — одна з найбільш конвенційних у візуальній культурі, заснована на тисячолітніх традиціях та дрібних нюансах, без розуміння яких експерименти можуть легко скотитися у невігластво. Крім того, щороку відбуваються маленькі технологічні революції у цій галузі, а програмне забезпечення для дизайну шрифтів та верстки тексту постійно вдосконалюється.

То що для початку потрібно знати про дизайн тексту і технологію цифрових шрифтів? Що відрізняє якісні шрифти від неякісних, і чи завжди тут ідеться лише про естетику? Які проблеми та які перспективи має сучасна кирилівська абетка після кількох століть цензури й ідеологічного контролю?

Під час лекції ми обговоримо основні моменти семіотики, естетики та технології шрифтів. Крім того, учасники заходу зможуть запитати про шрифти все, що давно хотіли з’ясувати, — аби тільки часу вистачило.

Микола Ковальчук — дизайнер багатосторінкових видань, викладач, консультант, експерт із роботи з Adobe InDesign.
0 коментарів

Залишити коментар

avatar