18 Серпня 2022, 05:25 | Реєстрація | Вхід
/ Презентація книжки «Завалівське коріння Любомира Гузара» - 10 Липня 2017

Презентація книжки «Завалівське коріння Любомира Гузара»

Категорія: «Події»
Дата: 10 Липня 2017 (Понеділок)
Час: 18:00
Вартість: Вхід вільний
Місто: Київ
Місце: Книгарня «Є»
Адреса: вул. Лисенка, 3, м. «Золоті ворота»
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 747


Київська Книгарня «Є» та Київська архієпархія Української Греко-Католицької Церкви запрошують на презентацію книжки Володимира Чистуха та Марії Рипан «Завалівське коріння Блаженнішого Любомира Гузара». Учасники: владика Йосип (Мілян), Марія Рипан, Ігор Курус. Модератор — о. Володимир Мальчин. Захід відбудеться 10 липня. Початок — 18.00.

Книжка є своєрідним продовженням висвітлення історії села Завалова, що на Підгаєччині, розповідей про визначних людей, розкритих автором у попередніх роботах. У виданні представлена коротка історія родини Дмитра Гузара, який більше ніж півстоліття був парохом села і покоїться разом зі своєю дружиною у завалівській землі. Його правнуком був Блаженніший Любомир Гузар.

Книжка призначена передусім тим, хто цікавиться історією рідного краю, хто хоче дізнатися про родовід Патріарха Любомира, представники якого відзначилися активною діяльністю на благо суспільства, були гідним взірцем для наслідування як у своїй епосі, так і в наші дні.

У передмові Блаженніший Любомир розкриває мету, з якою автор працював над цією книжкою: «Учитель Завалівської школи, що на Підгаєччині, Володимир Чистух, завдав собі труду зібрати спогади про колишнього пароха греко-католицької громади в Завалові − отця Дмитра Гузара. Саме цей священик, який довгі роки був душпастирем Завалова (1856−1908), і то дуже шанованим та улюбленим, є моїм прадідом. Він і його дружина Кароліна були батьками Лева, який мав сина Ярослава. Останній був моїм батьком. Власне, назва цієї книжечки говорить про мої корені, про моє походження», – пише Блаженніший Любомир.

Ведучи далі, він зауважує: «Розгляд цієї книжки як історії одної людини був би обмеженим. Читач повинен собі усвідомити, що за допомогою зібраного матеріалу пізнає певну епоху в житті нашого народу, особливо те, яким було життя українського суспільства у ХІХ столітті, щонайменше в одній частині України – її західних областях. Таке знання дуже важливе, щоб зрозуміти розвиток нашого національного побуту в той період».

У передмові також йдеться про те, що історія родини Гузарів, представлена у спогадах, — «це не є щось виняткове, а радше типовий образ життя в другій половині ХІХ століття, у десятиліття, які становили період підготовки до важливих подій в житті нашого народу наступного століття і, може, наших часів».

Автором книжки є Володимир Чистух, який зібрав унікальні фотографії з архіву родини Гузарів. Світлини до видання були передані Марією Рипан, племінницею та похресницею Блаженнішого Любомира.

Марія Рипан – племінниця Блаженнішого та його похресниця. Дослідниця українського народного мистецтва. Багатий зібраний матеріал висвітлює в культурно-мистецьких установах, музеях, товариствах, професійних спілках і в культурних центрах Канади, США та України.


Київська Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3, м. «Золоті ворота». Тел.: (044) 235 88 54


0 коментарів

Залишити коментар

avatar