04 Жовтня 2023, 13:40 | Реєстрація | Вхід
/ «Українська публічна теологія» Кирила Говоруна в Києві - 12 Червня 2017

«Українська публічна теологія» Кирила Говоруна в Києві

Категорія: «Події»
Дата: 12 Червня 2017 (Понеділок)
Час: 19:30
Вартість: Вхід вільний
Місто: Київ
Місце: Книгарня «Є»
Адреса: вул. Лисенка, 3, м. «Золоті ворота»
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 908


Київська Книгарня «Є» та видавництво «Дух і літера» запрошують на презентацію книжки архімандрита Кирила Говоруна «Українська публічна теологія», що відбудеться 12 червня. Початок — о 18.30. Учасники: отець Кирило Говорун, отець Богдан Огульчанський, Олексій Сігов, В'ячеслав Горшков.

У цій збірці містяться тексти, які виходили впродовж трьох років починаючи з грудня 2013 року. Вони були надруковані різними мовами у різних світових виданнях. Деякі з них, таким чином, є перекладом українською. Деякі з цих текстів є більш науковими, а деякі – більш публіцистичними. Деякі навіть оригінально з’явилися на сторінці автора у Фейсбуці. Проте перед включенням у цю збірку всі вони були відредаговані, а в деяких випадках навіть переписані, щоб утворити повноцінну книгу із тяглістю думки та аргументації.

Спільною темою цих текстів є публічна теологія або публічне богослов’я. Це шанована у світі академічна дисципліна, теоретичні засади якої викладені у книзі. Понятійний апарат цієї дисципліни використаний у книзі задля аналізу українських реалій, особливо під час та після Революції гідності. Тому й назва книги – «Українська публічна теологія».


Український Майдан є головною подією книги. Це тому, що він став поштовхом до виникнення власне української публічної теології, яка не просто вивчала б західний досвід, а могла б донести до читачів у всьому світі український досвід. Ця теологія також потрібна українському читачеві, який хоче краще осмислити українські події останніх років, а також змоделювати розвиток нашої країни у майбутньому. Публічна теологія надає таку можливість. У книжці публічна теологія розглядається окремо від політичної теології – ще однієї поважної дисципліни. Головна різниця між ними в тому, що перша вивчає відносини Церкви із суспільством, а друга – із державою. Саме на стосунках Церкви із суспільством робиться наголос у книзі. Проте й церковно-державні стосунки не проігноровані. Аналіз спільних для всього східного християнства «симфонічних» моделей таких стосунків дозволяє краще зрозуміти їх українські особливості. Звичайно, книжка не вичерпує всієї тематики «української публічної теології», але є лише запрошенням для інших авторів писати на цю тему більше і чіткіше.


Київська Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3, м. «Золоті ворота». Тел.: (044) 235 88 54


0 коментарів

Залишити коментар

avatar