29 Вересня 2023, 02:38 | Реєстрація | Вхід
/ Книжка «Чорна земля» Тімоті Снайдера у Харкові - 26 Травня 2017

Книжка «Чорна земля» Тімоті Снайдера у Харкові

Категорія: «Події»
Дата: 26 Травня 2017 (П'ятниця)
Час: 19:00
Вартість: Вхід вільний
Місто: Харків
Місце: Книгарня «Є»
Адреса: вул. Сумська, 3, м. «Історичний музей»
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 755


Харківcька Книгарня «Є» та видавництво «Медуза» запрошують на презентацію книжки американського професора історії Тімоті Снайдера «Чорна земля. Голокост як історія і застереження» за участю наукового редактора книжки Володимира Склокіна. Захід відбудеться 26 травня. Початок – о 18.00. Модератор – Артем Харченко.

Ґрунтовне дослідження історика Тімоті Снайдера, що вже встигло стати світовим бестселером, пропонує новий погляд на великий злочин ХХ століття й водночас розкриває ризики, з якими ми стикаємося в ХХІ столітті. На основі нових джерел зі Східної Європи і забутих свідчень вцілілих, «Чорна земля» визначає Голокост як подію, що є нам ближчою і зрозумілішою, ніж здається на перший погляд, – і від того ще страшнішою. Голокост постав в уяві Гітлера як стратегія відновлення балансу на планеті та отримання необхідних німцям ресурсів через ліквідацію євреїв. Такий сценарій можна було реалізувати лише у випадку повного знищення Німеччиною інших держав. Тому мета Гітлера полягала у веденні колоніальної війни в самій Європі. У зонах бездержавності майже всі євреї загинули. Переосмислюючи уроки Голокосту, автор «Чорної землі» підсумовує: ми не зрозуміли сучасність і поставили під загрозу майбутнє. На початку нового століття доводиться оглядатися на початок минулого: боротьба за ресурси, продовольча криза супроводжуються ідеологічними викликами світового порядку. Тож Голокост – це не лише історія, але й застереження.


Володимир Склокінкандидат історичних наук, доцент кафедри нової і новітньої історії України Українського католицького університету, координатор програми з публічної історії, науковий редактор «Чорної Землі».


Харківcька Книгарня «Є», вул. Сумська, 3, м. «Історичний музей». Тел.: (057) 717 03 99


0 коментарів

Залишити коментар

avatar