06 Травня 2021, 03:11 | Реєстрація | Вхід
/ Події / Соня Енґстрьом «Після битви під Полтавою» - 22 Березня 2017

Соня Енґстрьом «Після битви під Полтавою»

Категорія: «Події»
Дата: 22 Березня 2017 (Середа)
Час: 19:00
Вартість: Вхід вільний
Місто: Тернопіль
Місце: Книгарня «Є»
Адреса: вул. Валова, 5-9
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 459


Тернопільська Книгарня «Є» запрошує на розмову з викладачкою Львівського національного університету імені Івана Франка Сонею Енґстрьом (Швеція) «Після битви під Полтавою» – про українсько-шведські відносини. Участь у зустрічі візьме також письменник та перекладач Юрій Завадський. Захід відбудеться 22 березня. Початок – о 18.00.

Українсько-шведські відносини мають довгу історію, що розпочалася ще з докняжих часів, а у важливий для української нації період державотворення XVII—XVIII століттях — продовжилася підписанням Корсунської унії (1657 рік) і укладанням військово-політичного Великобудищанського трактату (1709 рік). У той час українці мислили себе саме як європейська нація і відповідним чином розбудовували систему міжнародних зв’язків. Однак Полтавська битва, що відбулася 300 років тому, натривало позбавила нас державності, але не прагнення до неї.

19 грудня 1991 року Швеція першою серед країн Північної Європи визнала державну незалежність України.

Політичні відносини між Україною і Швецією у 1992—2004 роках розвивалися досить динамічно. Відбувалися взаємні візити, зустрічі на найвищому і високому рівнях, двосторонні політичні консультації.

Швеція є прихильницею європейської інтеграції України за умови виконання всіх пов’язаних з цим вимог та сприяє реалізації її інтеграційних прагнень шляхом підтримки нашої держави у відносинах з органами ЄС на усіх рівнях.

Про перспективи, культурні та політичні зв’язки, обмін досвідом та намагання порозумітись поговоримо на зустрічі з викладачкою Львівського національного університету імені Івана Франка Сонею Енґстрьом (Швеція).


Тернопільська Книгарня «Є», вул. Валова, 5-9. Тел.: (0352) 254 459


0 коментарів

Залишити коментар

avatar