18 Квітня 2024, 13:57 | Реєстрація | Вхід
/ Презентація «Хвої» Павла Коробчука у Рівному - 18 Березня 2017

Презентація «Хвої» Павла Коробчука у Рівному

Категорія: «Події»
Дата: 18 Березня 2017 (Субота)
Час: 18:30
Вартість: Вхід вільний
Місто: Рівне
Місце: Обласна бібліотека, актова зала (III поверх)
Адреса: вул. Короленка, 6
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 790


У суботу, 18 березня, у Рівненській обласній бібліотеці (вул. Короленка 6, актова зала, III поверх) відбудеться презентація нової поетичної збірки Павла Коробчука «Хвоя». Разом з модератором Павло говоритиме про війну, любов і мудрість. Початок о 17:30. Вхід вільний. Організатори заходу — «Видавництво Старого Лева» та ГО «Література.РВ».

Нову збірку Павла Коробчука формують три теми  війна, любов і мудрість. Саме у такій послідовності.  А 99 віршів  гілочок «Хвої»  є підказками на шляху до знаходження себе, до умиротворення. Завершальним сотим віршем, сотою гілочкою збірки повинен стати читач. Для нього у книзі спеціально відведена сторінка і «місце за роялем». 

«У книжці є зображенння: рояль із порожнім стільцем, - розповідає Павло. - Задум такий, що читач прочитує книжку, стає сотим віршем і займає порожнє місце за роялем. Тільки тоді збірка є завершеною. Адже книжка без читача – не книжка. Сама ж назва «Хвоя» втілює мудрість, ген, архетип, а гілочка хвої поєднує людину з людиною через покоління. Збірка складається з трьох частин: військової, інтимної та родинної лірики.  В останній втілена мудрість моїх дідуся із прабабусею».


«Маємо збірку, в якій знайдемо багато відкриттів — і вдалих метафор вистачить на кілька прочитань,  зауважив літературний критик Ростислав Семків І добре, що рух у ній від війни та смерті до самоосмислення й кохання. Добре, що осмислення себе йде також коштом повернення до кращих своїх віршів з попереднього часу, що співіснують і, відтак, співставні із зовсім новими. Так є: «Хвоя» щось підсумовує, а щось обіцяє у перспективі. І в ній досить сказано, щоб ми поверталися до цієї книжки, й достатньо обіцяно, щоб чекати наступної».


Павло Коробчук  поет, музикант, журналіст, дипломований сходознавець. Автор семи поетичних книг, співавтор збірки «Цілодобово» (спільно з Б. Горобчуком та О. Коцаревим). Дебютний роман Павла «Море для шульги» вийшов у 2012 році, книга малої прози «Священна книга гоповідань»  у 2014-му. Лауреат конкурсів «Смолоскип», «Підкова Пегаса», «Літературний Олімп», «Коронація слова» та багатьох інших. Переможець 20-ти літературних слемів. Грає на барабанах у кількох гуртах, пише електронну музику. Мешкає у Києві, працює на Радіо Свобода в проекті «Донбас.Реалії».


0 коментарів

Залишити коментар

avatar