25 Лютого 2024, 18:47 | Реєстрація | Вхід
/ «Історія, варта цілого яблуневого саду» у Вінниці - 14 Лютого 2017

«Історія, варта цілого яблуневого саду» у Вінниці

Категорія: «Події»
Дата: 14 Лютого 2017 (Вівторок)
Час: 18:00
Вартість: Вхід вільний
Місто: Вінниця
Місце: Книгарня «Є»
Адреса: вул. Соборна, 89
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 792


Вінницька Книгарня «Є» і «Видавництво 21» запрошують на презентацію роману Максима Дупешка «Історія, варта цілого яблуневого саду», яка відбудеться 14 лютого за участю автора. Початок – о 18.00. Модератор – Олександр Вешелені.

Роман «Історія, варта цілого яблуневого саду» чернівчанина Максима Дупешка вже отримав досить широкий резонанс, адже, попри те, що в основі локальна історія, головні змісти й смисли — універсальні. Чернівці, які є основним тлом і контекстом роману, – це ніщо інше, як модель Європи. Події роману показують еволюцію української колективної історичної пам’яті у контексті європейської. А в долях так званих маленьких людей кожен зможе побачити, відчути, впізнати частку, а то й значну долю, своєї родинної історії. Хронотоп роману досить широкий – від 30-х років ХХ ст. і до наших днів, дотично захоплено також і австро-угорську добу.


Під час презентації можна буде поспілкуватися на теми історико-політичні, національні та універсальні, поміркувати про мільйони доль, які не зафіксовані у підручниках і томах з історії, але кожна із яких, варта цілого яблуневого саду, і завдяки яким текст дихає, вийшов живим. Читачі і представники ЗМІ матимуть можливість почути від автора про його роман, історію роботи над ним, реальні факти, вимисли і домисли, про персонажів та їхні долі, прототипів, про те, як і із чого письменник збирав свій колоритний і винятковий смисловий світ, про сучасну прозу як в Україні, так у світі. А найголовніше – поміркувати на такі непрості теми, як окупація, внутрішня окупація, деокупація, Голокост на території України, про війну на Сході як незавершений акорд ІІ Світової, про історичні перемоги, поразки, помилки та необхідність вчасного осмислення їх, про вплив історичної пам’яті на суспільну та національну ідентичність, про невишиваний патріотизм, про те, чи можна позбутися українського національного питання у вітчизняній літературі та багато іншого, адже «Історія, варта цілого яблуневого саду» зумовлює великий спектр запитань, дискусій.

«...Хто шукає велике в малому, знайде тут недавню історію всієї Європи».

Вінницька Книгарня «Є», вул. Соборна, 89. Тел.: (0432) 52-93-41


0 коментарів

Залишити коментар

avatar