07 Лютого 2023, 08:55 | Реєстрація | Вхід
/ «Таємний агент Микола Гоголь» Петра Кралюка - 27 Грудня 2016

«Таємний агент Микола Гоголь» Петра Кралюка

Категорія: «Події»
Дата: 27 Грудня 2016 (Вівторок)
Час: 19:00
Вартість: Вхід вільний
Місто: Тернопіль
Місце: Книгарня «Є»
Адреса: вул. Валова, 7-9
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 860


Тернопільська Книгарня «Є» та «Видавництво Старого Лева» запрошують на презентацію книжки Петра Кралюка «Таємний агент Микола Гоголь», яка відбудеться 27 грудня. Початок – о 18.00. Модератор — Сергій Синюк.

Мова піде про цікаві й непересічні факти з біографії Миколи Васильовича:
  • про гоголівський міф в інформаційній війні ХІХ століття, що тягнеться дотепер;
  • про його зачарування і розчарування імперською Росією;
  • про те, чи писав і про що писав українською мовою Гоголь.
«Таємний агент Микола Гоголь» є спробою авторського дослідження контроверсійної гоголівської повісті «Тарас Бульба» та ролі цього тексту в як інформаційних війнах ХІХ століття, так і в нинішній час. Петро Кралюк висловлює сміливі припущення щодо біографії самого Гоголя. Наприклад, що Микола Гоголь був завербований Третім відділенням імператорської канцелярії Миколи І.

«Зелене світло для Гоголя вмикається через два роки після ймовірної вербовки, — зауважує автор книги. — У 1831-му виходить збірка «Вечори на хуторі біля Диканьки», а разом з нею – схвальна рецензія від Фадєя Булгаріна в «Северной Пчеле». Після чого почався немалий резонанс і розгорнулась ціла рекламна кампанія збірки. Твір був опублікований після Листопадового повстання й, звісно, мав антипольський характер. Тобто Третє відділення працювало, пропаганда йшла на повну і для цього вдало використовувалися письменники». 

Тож був Микола Гоголь таємним агентом чи ні – дізнаємось вже зовсім скоро під час зустрічі Петра Кралюка та Сергія Синюка.

Петро Кралюк — філософ, письменник, публіцист. Доктор філософських наук, заслужений діяч науки і техніки України (2009), професор, проректор з навчально-наукової роботи Національного університету «Острозька академія».

Тернопільська Книгарня «Є», вул. Валова, 5-9. Тел.: (0352) 25-44-59. Вхід вільний


0 коментарів

Залишити коментар

avatar