19 Травня 2024, 23:14 | Реєстрація | Вхід
/ Презентація книжки «Житія святих» у Києві - 5 Грудня 2016

Презентація книжки «Житія святих» у Києві

Категорія: «Події»
Дата: 05 Грудня 2016 (Понеділок)
Час: 19:30
Вартість: Вхід вільний
Місто: Київ
Місце: Книгарня «Є»
Адреса: вул. Лисенка, 3, метро «Золоті ворота»
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 1162


Київська книгарня «Є» та видавництво «Дух і Літера» запрошують на презентацію книжки «Житія святих» у двох томах. Учасники зустрічі: Дарина Морозова, Отець Богдан Огульчанський, Отець Олександр Драбинко, Костянтин Сігов. Презентація відбудеться 5 грудня. Початок – о 18.30.

Житія святих, укладені ієромонахом Макарієм з афонського монастиря Симонопетра, – найповніший та найновітніший синаксар, який знайомить читача з більшістю відомих святих Православної Церкви.  Агіографічна збірка охоплює не лише візантійську, румунську, слов’янську, грузинську традиції. Тут наведені й житія православних святих Західної Європи епохи нерозділеної Церкви, дотепер маловідомі у нас. Представлена також агіографія, яка раніше була доступна тільки давніми мовами східного християнства: сирійською, коптською, вірменською, арабською. Сучасний читач оцінить стислий виклад та науковий підхід автора. Видання має великий попит у всьому світі. Синаксар був уперше виданий французькою мовою, рідною для о. Макарія, нині книгу вже перекладено англійською, новогрецькою, італійською, німецькою, російською та румунською мовами.

Праця життя о. Макарія, бібліотекаря монастиря Сімонопетра на Афоні. Науковий підхід і розроблений критичний апарат цього Синаксаря не порушує типово афонського побожного настрою. Пам’ятаючи про швидкий темп життя сучасної людини, о. Макарій виклав житія  коротко, інформативно, без загальних місць і зайвої риторики. Такі тексти корисно і неважко щодня читати не тільки за чернечою трапезою, а й в духовній школі, на парафії, в колі сім’ї або навіть в транспорті, присвячуючи вільні хвилини спілкуванню зі святими, нашими небесними друзями.

Праця над цим перекладом була розпочата з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира і присвячується його світлій пам’яті. Видання здійснено за підтримки Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира.

«Святі є совістю суспільства, прислухавшись до якої, кожен може стати на правильний шлях», — Блаженніший Митрополит Володимир.

Книгу підготовлено та видано Центром європейських гуманітарних досліджень НаУКМА.

Київська книгарня «Є», вул. Лисенка, 3, метро "Золоті ворота”. Вхід вільний.


0 коментарів

Залишити коментар

avatar