16 Червня 2024, 18:25 | Реєстрація | Вхід
/ Презентація «Лихотомії» Ігоря Астапенка у Вінниці - 9 Листопада 2016

Презентація «Лихотомії» Ігоря Астапенка у Вінниці

Категорія: «Події»
Дата: 09 Листопада 2016 (Середа)
Час: 18:30
Вартість: Вхід вільний
Місто: Вінниця
Місце: Книгарня «Є»
Адреса: вул. Соборна, 89.
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 914


Вінницька Книгарня «Є» та видавництво «Самміт-книга» запрошують на презентацію збірки Ігоря Астапенка «Лихотомія», яка відбудеться 9 листопада за участю автора. Початок – о 18.30. Вхід вільний. Модератор – Микола Антощак.

Лихотомія — це розгорнута лірична алюзія на дитинство. Тут є горіхи, жуки, мурахи, метелики, яблуні, шовковиця і смородина. Тут є куріння очерету, гра у футбол, дриглювання черешень, солоне варення, дитячі закоханості й дорослі жорстокості. Тут є поезія — тонка, прозора, іронічна, така, що існує на папері й за його межами. Тут є життя, наснажене соковитою естетикою ЛИХОТОМІЇ. 

«Рано чи пізно в житті людини приходить час, коли вона починає переосмислювати своє минуле. Моє переосмислення має назву «ЛИХОТОМІЯ». Я стрибнув у часі, щоби постояти біля старого лапчастого горіха, відсвяткувати День Збору Смородини, пограти у футбол з хлопчаками, проїхатись у засмальцьованій зеленій електричці, у якій продають гулівери, подриглювати вишні та нам’яти боки виноградним гронам. Там – у минулому – дуже багато цікавих занять. Там ходять дивні люди, пахнуть святі дерева і танцює жваве комашшя. Потрапиш туди – і вже не захочеш повертатися. ЛИХОТОМІЯ – це вирізання моєї пам’яті. Час здатний виштовхувати нас із того, що нам дороге, але не здатний відібрати в нас ножиці для вирізання. Іноді доводиться різати по живому, кривлячись від болю, а іноді взагалі хочеться викинути цей гострий інструмент. Але цього зробити не можна. Бо тоді це вже буде нехтування пам’яттю. Я написав цю книгу зовсім не для того, щоб змусити читача плакати, а лише – щоби запросити до поетично-естетичної мандрівки моїм далеким і близьким минулим. І нехай на якихось сторінках здаватиметься, що автор нав’язливо підкладає вам розрізану цибулину, щоби змусити вас плакати, але насправді він просто хоче бути з вами чесним».


Ігор Астапенко народився 16 березня 1992 року у місті Біла Церква. У 2015 році закінчив КНУ ім.Т. Шевченка (Інститут філології). Публікувався в газетах «Літературна Україна», «Українська літературна газета», «Україна молода», «Література і життя», «Гарний настрій»; альманахах «Свій-й-танок», «Сполучник»; англомовній антології «Terra poetica». Автор поетичної збірки «Щільник» (2015).


Вінницька Книгарня «Є», вул. Соборна, 89. Тел.: (0432) 52-93-41


0 коментарів

Залишити коментар

avatar