26 Вересня 2021, 16:06 | Реєстрація | Вхід
/ Західна подорож «Лихотомії» Ігоря Астапенка: Ужгород - 20 Жовтня 2016

Західна подорож «Лихотомії» Ігоря Астапенка: Ужгород

Категорія: «Події»
Дата: 20 Жовтня 2016 (Четвер)
Час: 18:00
Вартість: Вхід вільний
Місто: Ужгород
Місце: Львівська майстерня шоколаду
Адреса: вулиця Корзо, 2
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: alatyrka
Кількість переглядів: 517


Поет, перекладач, лауреат І премії Міжнародного конкурсу «Гранослов» Ігор Астапенко вирушає у міні-тур Західною Україною зі своєю новою збіркою «Лихотомія»:
  • 17 жовтня — Луцьк 
  • 18 жовтня — Тернопіль 
  • 19 жовтня — Чернівці 
  • 20 жовтня — Ужгорож 
Лихотомія — це розгорнута лірична алюзія на дитинство, що вийшла у видавництві «Самміт-книга». Тут є горіхи, жуки, мурахи, метелики, яблуні, шовковиця і смородина. Тут є куріння очерету, гра у футбол, дриглювання черешень, солоне варення, дитячі закоханості й дорослі жорстокості. Тут є поезія — тонка, прозора, іронічна, така, що існує на папері й за його межами. Тут є життя, наснажене соковитою естетикою ЛИХОТОМІЇ.

Рано чи пізно в житті людини приходить час, коли вона починає переосмислювати своє минуле. Моє переосмислення має назву "ЛИХОТОМІЯ". Я стрибнув у часі, щоби постояти біля старого лапчастого горіха, відсвяткувати День Збору Смородини, пограти у футбол з хлопчаками, проїхатись у засмальцьованій зеленій електричці, у якій продають гулівери, подриглювати вишні та нам’яти боки виноградним гронам. Там – у минулому – дуже багато цікавих занять. Там ходять дивні люди, пахнуть святі дерева і танцює жваве комашшя. Потрапиш туди – і вже не захочеш повертатися. ЛИХОТОМІЯ – це вирізання моєї пам’яті. Час здатний виштовхувати нас із того, що нам дороге, але не здатний відібрати в нас ножиці для вирізання. Іноді доводиться різати по живому, кривлячись від болю, а іноді взагалі хочеться викинути цей гострий інструмент. Але цього зробити не можна. Бо тоді це вже буде нехтування пам’яттю. Я написав цю книгу зовсім не для того, щоб змусити читача плакати, а лише – щоби запросити до поетично-естетичної мандрівки моїм далеким і близьким минулим. І нехай на якихось сторінках здаватиметься, що автор нав’язливо підкладає вам розрізану цибулину, щоби змусити вас плакати, але насправді він просто хоче бути з вами чесним.
Ігор Астапенко народився 16 березня 1992 року у місті Біла Церква. У2015 році закінчив КНУ ім.Т.Шевченка (Інститут філології). 

Публікувався в газетах: «Літературна Україна», «Українська літературна газета», «Україна молода», «Література і життя», «Гарний настрій»; альманахах: «Свій-й-танок», «Сполучник»; англомовній антології «Terra poetica». 

Учасник Книжкового арсеналу, Львівського форуму видавців, ГогольФесту, «Мистецької платформи», «Арт-ковчегу», фестивалю Об’ємної поезії, Міжнародного поетичного фестивалю «Terra poetica» тощо. 

Окремі вірші перекладені італійською, російською, білоруською, англійською, польською, грузинською, чеською мовами.ЛУЦЬК
Книгарня «Є», вул. Лесі Українки, 30
17 жовтня, 18:00

ТЕРНОПІЛЬ
Книгарня «Є», вул. Валова 7-9
18 жовтня, 18:00

ЧЕРНІВЦІ
Книгарня «Буква», пл. Соборна, 1
19 жовтня, 18:00

УЖГОРОД
Львівська майстерня шоколаду, вулиця Корзо, 2
20 жовтня, 18:00
0 коментарів

Залишити коментар

avatar