21 Квітня 2024, 02:21 | Реєстрація | Вхід
/ 1917/2017: Тичина, ЖАДАН і Собаки на Гогольфесті - 19 Вересня 2016

1917/2017: Тичина, ЖАДАН і Собаки на Гогольфесті

Категорія: «Події»
Дата: 19 Вересня 2016 (Понеділок)
Час: 20:00
Місто: Київ
Місце: арт-завод «Платформа»
Адреса: вул. Біломорська, 1
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 1418


«1917/2017: Тичина, Жадан і Собаки» – нова театральна постановка Мистецької Групи «Яра» (Нью-Йорк), створена з українськими митцями на основі поезій Павла Тичини, Сергія Жадана та пісень рок-гурту «Собаки». Вистава буде частиною IX-го Міжнародного фестивалю сучасного мистецтва ГОГОЛЬFESTT у Києві на арт-заводі «Платформа». 

Нова театральна постановка Мистецької Групи «Яра» (Нью-Йорк), в якій поетичні рядки, написані у 20-ті роки, переплітаються на канві нашого сьогодення. Актори, натхнені афористичною поезією Тичини, створили картини життя, сповнені філософських смислів у контексті тих подій, які відбуваються. В основі постановки – збірка поезій П. Тичини – «Замість сонетів і октав», написана у страшні 1918-1920 роки на тлі подій того часу.


Головний об’єкт постановки «Замість сонетів та октав» – збірка Павла Тичини видана у 1920 році, яка складалася з 12 віршів. Цикл відкривається поезією «Уже світає», що стає прологом для 11 віршів в прозі, кожен у двох частинах: одна лаконічно описує події, а антистрофа пропонує інший погляд на ситуацію. Тичина постраждав за публікацію збірки і більше навіть про неї не згадував. Перша повна публікація циклу вийшла лише під час розвалу Союзу.

Постановка складється з трьох частин та триває одну годину, кожна частина включає сцени, створені акторами, де діалог – це тексти Тичини та пісні написані i виконані Жаданом та Собаками, що вриваються в поезію початку 20 століття.


В віршах намагання «посадовити культуру» розбивається терором. Але надія на культуру і «довершенство техніки» триває, хоч «в місто вступила нова влада». Вірші стають похмуріші, як суспільство в Києві розколюється через постійні зміни влади: в 1918-1919 роках, дев’ять влад прийшли до міста, замінюючи одна одну.

Актори втілюють образи, сповнені надзвичайної лірики, глибоких переживань та потужної драматичної енергії. Історичний контекст набуває нових значень і поетичні рядки П.Тичини органічно перекликаються з реальністю. Революційні мотиви, гармонія всесвіту, роль мистецтва та духовності – все це залишається актуальним і донині. Крізь завісу темряви та боротьби бурхливо вривається Сергій Жадан і Собаки – з шаленою енергетикою. Музичні номери підсилюють емоційне напруження, а тексти С.Жадана влучно «вистрілюють» потрібними акцентами. Їхнє виконання «Бийся за неї», «Єрусалим» та «Ребе» в буквальному сенсі зумовило емоційну вибухову хвилю.


«Тичина, Жадан і Собаки» створила Вірляна Ткач – режисер Ярої Мистецької Групи, яка поставила 30 вистав у театрі «La МaМa» в Нью-Йорку, та  тричі виграла стипендію «Fulbright». Музику для сцен із віршами Тичини написав Юліан Китастий на бандурі, який глибоко знає і традиційну, і експериментальну музику, а також Жадан і «Собаки». Актори: Лариса Руснак, Микола Шкарабан, Роберт Фельдман, Мальвіна Салійчук, Тео Курков. Сценографія та світло – Євген Копйов. Проекції – Вальдемарт Клюзко. 


19 вересня. Початок о 20:00. Київ, арт-завод «Платформа», вул. Біломорська, 1
Сайт IX фестивалю сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST: http://gogolfest.org


0 коментарів

Залишити коментар

avatar