20 Квітня 2021, 23:42 | Реєстрація | Вхід
/ Курси та лекції / Курс «Стратегії письма: як працює художній текст» - 23 Липня 2016

Курс «Стратегії письма: як працює художній текст»

Категорія: «Курси та лекції»
Дата: 23 Липня 2016 (Субота)
Час: 13:00
Вартість: 400/500 грн.
Місто: Київ
Місце: культурний центр видавництва «Смолоскип»
Адреса: вул. Межигірська, 21
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 696


23-24 липня в Києві письменник Володимир Арєнєв проведе авторський курс-інтенсив «Стратегії письма: як працює художній текст». Лектор поділиться практичними інструментами письма та розкаже про механізми побудови сюжету, композиції, стратегій оповіді тощо. У програмі – 8 годин лекцій і практики. 

Кажуть, що успіх письменника — це 10% таланту і 90% роботи над собою і над своїми творами. Наділити людину талантом неможливо, а от навчити її краще розуміти те, яким саме чином працює художній текст, — спробуємо. 

На авторському курсі Володимира Арєнєва ми поговоримо про механізми, за якими вибудовується сюжет, про роль правильно обраних стратегій оповіді, про ідею твору і її відображення на усіх рівнях: мовному, драматургічному, композиційному. 

Програма курсу:

1. Функції художньої літератури. Ідея як стрижневий компонент будь-якого твору. Робота з читачем. Залучення читача до твору на різних рівнях сприйняття. Інстанції оповіді. Оповідач/наратор. Типології наратора. 
2. Точка зору. Плани точки зору. Наративні трансформації. Відібрані та невідібрані елементи. Розтягнутий та стиснутий тип оповіді. Стратегії оповіді. 
3. Основні засади сюжетобудування. Сюжет. Драматична ситуація. Альтернативний фактор. Типи конфліктів. Поепізодник. 
4. Інформаційні стратегії: як розповісти про світ, вчасно й достовірно подавши необхідну інформацію читачеві. Мовний аспект. Саморедактура.
5. Практичні завдання


Тривалість курсу – 8 годин лекцій і практики. Програма буде цікава авторам художньої прози і нон-фікшн, сценаристам, журналістам, блогерам, копірайтерам, піарникам, а також усім, хто працює з текстами. 

Володимир Арєнєв – письменник, редактор, сценарист, перекладач, викладач, упорядник антологій. Автор 23 книжок («Заклятий скарб», «Душниця», «Порох із драконових кісток» та ін.). Пише наукову фантастику, фентезі, містику, книжки для дітей і підлітків. Твори Арєнєва виходили англійською, литовською, польською, французькою та іншмии мовами. Лауреат численних жанрових премій. У 2014 році в Дубліні (Ірландія) на «Євроконі» був визнаний кращим автором книжок для дітей та підлітків.

Як взяти участь? 

Щоб стати учасником курсу, потрібно заповнити реєстраційну анкету: https://goo.gl/37Vkjr Кількість місць обмежена. Кожен учасник сплачує організаційний внесок. Вартість: до 15 липня включно – 400 грн; після 15 липня – 500 грн. У вартість входить: навчальна програма, кава-брейки, роздаткові матеріали. 


Дати і час проведення: 23-24 липня (з 13:00 до 17:00). Організатор: Центр літературної освіти
Місце проведення: культурний центр видавництва «Смолоскип» (вул. Межигірська, 21)
Контактна особа: Мар’яна Хемій (093-767-43-81, litosvita.org @ gmail.com) 


0 коментарів

Залишити коментар

avatar