Запрошуємо до лабіринтів досліджень видавничої історії та долі головних героїв поеми «Дебора» Миколи Бажана
За словами письменника, його «нелегка, але й не нещадна» доля подарувала йому багато зустрічей і знайомств з людьми «прекрасними і благородними», дала можливість стати свідком, або й учасником подій, значення яких зміг оцінити «лише через дистанцію літ». Природньо, що бажання розповісти про все це довго визрівало в душі митця. Наприкінці 1960-х років він розпочав роботу над поетичним циклом «Уманські спогади».
Однією із частин цього твору стала поема «Дебора» — розповідь про події півстолітньої давнини, присвячена Деборі Файнштейн, красуні-піаністці курбасівського театру, яку автор вважав страченою в роки війни.
Опублікувавши твір у журналі «Вітчизна» (1968, № 8), Микола Платонович навіть уявити не міг, яке відлуння матиме його поетичний спомин…
Про трагічну долю самої поеми, яка за життя поета так і не увійшла до «бідолашних, пошматованих "Уманських спогадів”», про «складну і заплутану дактилоскопію життя» головних героїв ви зможете дізнатися, завітавши до Музею-квартири Миколи Бажана 15 квітня 2016 р. о 16:00.
На зустріч запрошені літературознавець, письменник, доктор філологічних наук Володимир Панченко, доктор філологічних наук, професор Національного університету імені Тараса Шевченка Наталя Костенко, донька прообразу головної героїні поеми Євдокія Лавріненкова.
Уривки з поеми «Дебора» прочитає викладач Національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого Оксана Цимбал. Твори музичної класики прозвучать у виконанні солістки оркестру «Віртуози Києва» Олександри Савченко (скрипка) під керівництвом диригента Дмитра Яблонського.
Подія у Facebook: http://facebook.com/events/1739990866235877/