21 Червня 2024, 03:42 | Реєстрація | Вхід
/ «il Caprese: листи Коцюбинського з острова Капрі» - 10 Квітня 2016

«il Caprese: листи Коцюбинського з острова Капрі»

Категорія: «Події»
Дата: 10 Квітня 2016 (Неділя)
Час: 18:00
Місто: Херсон
Місце: Херсонський обласний театр ляльок
Адреса: вул.Університетська, 8 (40 років Жовтня)
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 1529


10 квітня, о 17:00, у приміщенні Херсонського академічного обласного театру ляльок відбудеться показ медіавистави «il Caprese: листи Коцюбинського з острова Капрі». Театральний перформанс розповідає про італійський період творчості  українського письменника  Михайла Коцюбинського та пропонує новий погляд на класичну літературу.  

Острів Капрі став зламною географічною точкою у житті Михайла Коцюбинського. Текст медіавистави поєднав у собі два полярні жіночі образи – дружини Віри Коцюбинської та коханої жінки Олександри Аплаксіної, листи до якиА÷х, на тлі природних красот острова Капрі демонструють внутрішню трансформацію одного з найпомітніших письменників української літератури ХХ століття.  

«Дорогой Шурок, я уже на Капри, как видишь. Доехал хорошо, чувствую себя неплохо. Теперь пиши уже по адресу Отель Рояль, номер двадцать шесть. Занял комнату на первом этаже, без лестницы, прекрасно обставленную, большую и светлую, с отдельной террасой на море, декорированной бамбуковыми кустами, агавами и цветами. Терраса мраморная и такая большая, что я гуляю по ней, а после обеда нежусь в удобном раздвижном кресле…» 
Михайло Коцюбинський

Саме після відвідин Капрі Михайло Коцюбинський напише свої найкращі новели – «Подарунок на іменини», «Коні не винні», «Цвіт яблуні», «Сон». Італійський острів відкрив Коцюбинському Європу, а Європі –  Коцюбинського. 


Автори медіавистави «оживили» листи Коцюбинського до друзів та коханих. Віджей Світлана Рейніш створила неповторний відео-арт із світлин письменника, фотографій острова та власних малюнків. Композитор Антон Дегтярьов поєднав капрійські народні мотиви, найпопулярніші італійські пісні з сучасними електронними ритмами. Музику та відео гармонійно доповнює оксамитовий голос радіо-ведучого Данила Хомутовського, який наживо читає листи, додаючи цілісності медійному дійству та переносячи глядача прямо на італійське узбережжя.  

«З українською класикою у наших людей не складається геть: як відбили охоту ще у школі, так до сих пір жодні, хай і сто разів віртуозні, пере-прочитання тут не зарадять – алергія штука тривка.  Тим неймовірніше, що хтось сьогодні здатен буквально через коліно зламати закостеніле сприйняття і подарувати нашим великим шанс на нове – свіже, поза бронзою і нудотністю – життя. Медіавистава «Il Caprese» - настільки ж віртуозне видовище, наскільки й революційний – за рівнем «очисного» потенціалу -  мистецький акт: такого Коцюбинського ми ніколи не знали, хай скільки його особистих листів не прочитали. Але знати точно мусимо. «Il Caprese» взаправду створена для того, аби добути з вас отой непідробний, відомий з дитинства, чистий захват і змусити потягнутись до давно забутих, але від того не менш прекрасних книжок»
Євген Стасіневич, літературний критик


Прем’єра медіавистави «il Caprese»  відбулася в травні 2015 року на Міжнародному фестивалі оповідання «Intermezzo» у Вінниці. У рамках програми Українського кризового медіа-центру «Культурна дипломатія між регіонами України» виставу побачили у Києві, Маріуполі, Львові та Сєвєродонецьку.

Медіавистава «il Caprese: листи Коцюбинського з острова Капрі»
  • Ідея – Ольга Гончар, Ярина Груша
  • Голос – Данило Хомутовський
  • Відео-арт – Світлана Рейніш
  • Музика – Антон Антон Quarkmonk Дегтярьов 
  • Мова  –  українська та російська
  • Тривалість – близько 50 хв. 
Тизер медіавистави «il Caprese»

Херсон, 10 квітня, 17:00. Вхід вільний
Херсонський академічний обласний театр ляльок (вул.Університетська, 8 (40 років Жовтня))

Організатори Український кризовий медіа-центр у рамках програми «Культурна дипломатія між регіонами України». За підтримки Херсонської обласної ради. Партнер: «Кризовий медіа центр. Херсон». Контактна особа: Ольга Гончар, +38 093 339 76 46, Olha.honchar@gmail.com 


0 коментарів

Залишити коментар

avatar