06 Червня 2023, 16:17 | Реєстрація | Вхід
/ Всеукраїнський тур Дмитра Лазуткіна з «Червоною книгою» - 29 Листопада 2015

Всеукраїнський тур Дмитра Лазуткіна з «Червоною книгою»

Категорія: «Події»
Дата: 29 Листопада 2015 (Неділя)
Час: 12:00
Місто: Україна
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 1002


29 листопада розпочинається тур на підтримку нової збірки віршів поета і журналіста Дмитра Лазуткіна «Червона книга». Він відбудеться у рамках проекту «Мережа», ініціатором якого є Міжнародна літературна корпорація Meridian Chernowitz

«Це вже третій подібний захід, організований нашою командою, – розповідає куратор «Мережі» Юлія ПЕЛЕПЧУК. – Перед тим ми зробили презентації книг «Життя Марії» Сергія Жадана у 33 містах України, а наразі триває тур Андрія Любки з новим романом «Карбід», який охопить майже 30 міст».

Протягом листопада-грудня Дмитро Лазуткін із поетичною збіркою «Червона книга» відвідає 8 міст, серед яких: 
  • 29.11. – м. Ніжин
  • 1.12. – м. Кіровоград
  • 2.12 – м. Кременчук
  • 3.12. – м. Полтава
  • 7.12. – м. Черкаси
  • 8.12. – м. Дніпропетровськ
  • 9.12. – м. Запоріжжя
  • 10.12. – м. Кривий Ріг
Це перша частина туру Дмитра Лазуткіна. Продовження – навесні 2016 року.


За словами поета, йому завжди цікаво відкривати для себе щось нове. «Це стосується не стільки географії, скільки  людей, які живуть там, де я ніколи не був, – розповідає Дмитро Лазуткін. – А ще мені подобається співставляти емоційні ландшафти, краєвиди і серця, що битимуться поруч з моїм. Як не дивно, протягом літературних мандрівок доводилося бувати в Душанбе і Римі, виступати в Лондоні й Любліні. Але я жодного разу не читав поезії у, наприклад, Кривому Розі, Кременчуці, Кіровограді або Полтаві. До того ж, останнім часом багато бував на Сході України, чимало вислухав про те, що за всі роки існування незалежної України наші письменники дуже мало уваги приділяли читачам Донеччини, Луганщини… От думаю, а чи достатньо часто ми виступаємо на рідній Наддніпряншині? Тому я радий, що цього разу мені вдасться звернути з добре знайомих фестивальних маршрутів і зазирнути в очі людям, заради яких і пишу». «Червона книга» – це збірка, у якій більшість віршів була написана протягом останнього року. У кожного з трьох розділів книги – своя емоційна історія. Це схоже на проходження пекельних кіл, під час якого ліричний герой усвідомлює знаки минулого, аби дістатися прозорої поверхні, що відображає сонячні промені. Дмитро Лазуткін тонко відчуває те, про що варто говорити і вміє знаходити потрібні слова. Його поезії являють собою переплетіння вражень і передчуттів, гнучких метафор і ясних образів.«Мережа» – це проект, що охоплює всю територію України та має представників у 28 містах (серед них 20 – обласні центри), які займаються менеджментом літературно-дискусійних майданчиків на місцях. Протягом найближчого часу ми плануємо організувати ще декілька турів усіма містами мережі за участю письменників, з якими співпрацюємо, а це: Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Тарас Прохасько, Юрій Іздрик, Катерина Бабкіна.

Meridian Chernowitz на Літературній мапі України: http://litcentr.in.ua/board/20-1-0-160
Проект реалізується за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».


0 коментарів

Залишити коментар

avatar