Видавництво «Наш Формат» та книгарня «Є» запрошують на презентацію першої та другої частин трилогії Айн Ренд «Атлант розправив плечі» - 27 серпня, 18:30, книгарня «Є» (вул. Лисенка, 3).
«Атлант…» – magnus opus Айн Ренд, який авторка писала 12 років. Згідно з даними опитування Бібліотеки Конгресу США, це друга після Біблії книга, яка змінила життя американських читачів.
Переклад другої частини «Або – Або» здійснила письменниця Софія Андрухович. Заключна частина трилогії «А є А» вийде восени.
«З одного боку зараз ми все більше чуємо від українців «зрада, зрада!» та «все пропало», а з іншого – люди кажуть: «До біса вашу стабільність – ми здатні забезпечити самі себе». Саме ці люди замість захоплення влади пропонують правлячій верхівці прогресивні моделі розвитку країни, які потрібно запровадити чиновникам. Саме завдяки цим Атлантам і відбувається прогрес у країні, яка вже давно могла зникнути з лиця землі», – зазначає директор видавництва «Наш Формат» Антон Мартинов.
Бурхливі обговорення фундаментальної трилогії, великої «політичної притчі» тривають від 1957 року, з дня першого видання, на ній виросли кілька поколінь американців, мільйони «атлантів» розлетілися по всьому світу. Три частини трилогії названі відповідно до основних законів логіки: «Несуперечність», «Або-або, «А є А». Всі вони містять блискучі світоглядні монологи, вкладені в уста головних героїв Франциско Д’Анконії та Генка Ріардена. Між якими стоїть жінка, в яку обидва закохані, – Даґні Таґґарт. Їхня Країна стрімко летить у прірву: моторошна криза охоплює всі царини людського життя. Псевдовчені наполегливо пропагують: мислення – ілюзія, пошук будь-якого сенсу – абсурд, і зрештою уряд оголошує мораторій на розум. Талановиті підприємці безслідно зникають, кидаючи своє виробництво напризволяще чи знищуючи його. Даґні впевнена, що в країні з’явився таємничий Руйнівник, ціль якого – крах економіки і тотальна деградація людей.
Айн Ренд – (англ. Ayn Rand; Аліса Розенбаум, 1905-1982) – американська письменниця єврейського походження, філософ, яка створила філософську систему об'єктивізму. Почала писати сценарії з восьми років, а пригодницьку прозу – з десяти. Емігрувала в Америку у 1926 році, де працювала помічницею режисера в Голлівуді, потім переїхала до Нью-Йорка, щоб присвятити себе філософії і літературній творчості. Справжня слава до Ренд прийшла після написання антиутопії «Гімн» (1938), водночас на ім'я авторки працювала кіноіндустрія: твори Ренд екранізували в Штатах, в Італії… Амбіції дівчини, яка прагнула підкорити «фабрику мрій» не обмежувалися кіномистецтвом, талант Ренд мав стати «втіленням слави і величі всього світу».
Подія у Facebook: http://facebook.com/events/1474145216242162/