22 Вересня 2019, 11:32 | Реєстрація | Вхід
/ Конкурси / 21 березня: Всесвітній день поезії. Перший рік проекту "No Limit Wor-l-d". - 21 Березня 2013

 21 березня: Всесвітній день поезії. Перший рік проекту "No Limit Wor-l-d".

Категорія: «Конкурси»
Дата: 21 Березня 2013 (Четвер)
Час: 16:13
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 1398Сьогодні, 21 березня (в день весняного рівнодення) планета втринаднцяте святкує Всесвітній день поезії. Вперше це свято було відзначено 21 березня 2000 року. Всесвітній день поезії відзначається і в Україні. У відривному «Українському народному календарі» він уперше з'явився 2004 року. 

Літературний портал Litfest, аби доєднатися та пітримати традицію святкування, спеціально до цієї дати вигадав новий культурний проект, який у планах має стати щорічним. Й саме сьогодні ми розкриємо його суть.Проект має назву "No Limit Wor-l-d" - "Світ (слово) без меж".

5 березня у соціальній мережі Facebook стартувало голосування за сучасних українських поетів. Перелік авторів починався з імен 20-тьох поетів/поеток, яких було визнано кращими у голосуванні "Найкраща поетична збірка": Сергій Жадан, Павло Коробчук, Богдана Матіяш, Ірина Шувалова, Катерина Бабкіна, Іван Андрусяк, Юлія Мусаковська, Василь Карп'юк, Мар'яна Максим'як, Василь Махно, Тарас Федюк, Ганна Осадко, Ірина Новіцька, Мірек Боднар, Ліна Костенко, Павло Вольвач, Анна Багряна, Петро Коробчук, Мар'яна Луна, Євгенія Більченко, Анна Малігон. До цього спіску кожен бажаючий користувач Facebook міг додати ім'я свого кандидата на перемогу. 

Народне голосування мало на меті визначити ім'я автора, один вірш якого візьме участь у "No Limit Wor-l-d" - 2013 року. 

У опитуванні взяли участь 1 034 користувачі Facebook. Наразі голосування завершено, й ми можемо назвати імена поетів, що за результатами опитування увійшли у першу десятку:

1. Ліна Костенко - 86 голосів.
2. Сергій Злючий - 80 голосів.
3. Сергій Жадан  - 64 голоси.
4. Юлія Мусаковська - 59 голосів.
5. Андрій Грязов - 57 голосів. 
6. Анна Малігон - 52 голоси.
7. Павло Коробчук - 47 голосів.
8. Ірина Шувалова - 30 голосів.
9. Галина Крук - 26 голосів.
10. Василь Карп'юк - 25 голосів.

Отже, переможицею народного голосування стала Ліна Костенко. Саме із нею ми узгодимо всі подробиці, та запросимо взяти участь у проекті "No Limit Wor-l-d" 2013 року.

Що відбуватиметься із віршем, який обере пані Ліна Костенко для участі у проекті?

Вірш буде розібрано на рядки, та надіслано учасникам проекту зі всього світу. Допомагає Літфесту у реалізації цієї ідеї Ірина Прокофьева, представниця міжнародної організації "AIESEC" в Україні.


AIESEC — міжнародна молодіжна організація, що допомагає розвивати професійні навички та особисті якості, отримувати новий досвід, приймаючи участь у міжнародних програмах та у організації проектів. AIESEC об’єднує активну молодь зі 113 країн світу.


Кожен із учасників проекту матиме завдання: протягом 7-10 днів зробити фото із надісланим рядком вірша на фоні якогось особливого місця у своєму місті, чи всесвітньо відомої місцевої пам'ятки. 

Таким чином українська поезія фактично зможе подолати тисячі кілометрів та десятки кордонів.

Результати проекту-2013 будуть зібрані докупи, та оприлюднені у мережі інтернет на Літературному ресурсі Litfest та на сайтах наших друзів і партнерів. 
Тож слідкуйте за новинами!


Вітаємо пані Ліну Костенко із перемогою,
а також усіх поетів, поетес та всіх небайдужих 
із Всесвітнім днем поезії!
З матеріалів Української Вікіпедії
Мета Всесвітнього дня поезії

Поезія, як зазначено в ухвалі ЮНЕСКО (30-та сесія, 1999 рік), може стати відповіддю на найгостріші та найглибші духовні запити сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї якнайширшу громадську увагу. Крім того, Всесвітній день поезії повинен дати можливість ширше заявити про себе малим видавництвам, чиїми зусиллями, в основному, доходить до читачів творчість сучасних поетів, літературним клубам, які відроджують споконвічну традицію живого звучання поетичного слова. Цей день, вважає ЮНЕСКО, повинен сприяти створенню в засобах масової інформації позитивного образу поезії як справжнього сучасного мистецтва, відкритого людям.

Генеральний директор ЮНЕСКО Коїтіро Мацуура, звертаючись у березні 2003 року до міжнародної громадськості з нагоди Всесвітнього дня поезії, зазначив:

«Поезія — це найважливіше культурне явище, всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини жити разом з іншими і тим самим необхідна для зближення народів. Будучи відображенням і дзеркалом суспільства, поезія — головний засіб самостверждення і дієвий важіль творчості, прогресу та всезагального розвитку.
Отже, поезія допомогає нам жити разом. Вона необхідна для встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами. Заохочення поетичної творчості, її поширення та перекладу — це ще один із чинників сприяння культурному різноманіттю, життєво важливе джерело натхнення, відроджуване живою єдністю поета в багатогранних проявах його творчості».

Генеральний директор ЮНЕСКО закликав усі держави-члени, громадські організації та асоціації у Всесвітній день поезії віддати належне поезії та задуматися про ту фундаментальну роль, яку вона грає в діалозі між культурами — в діалозі, який є гарантом миру.


0 коментарів

Залишити коментар

avatar