25 Лютого 2020, 13:41 | Реєстрація | Вхід
/ Події / 17 січня: Зустріч з Кшиштофом Зануссі та презентація його книжки «Час помирати». (м. Київ) - 17 Січня 2013

17 січня: Зустріч з Кшиштофом Зануссі та презентація його книжки «Час помирати». (м. Київ)

Категорія: «Події»
Дата: 17 Січня 2013 (Четвер)
Час: 12:14
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 73217 січня о 20.00 у книгарні «Є» (вул, Лисенка, 3) 
відбудеться зустріч з легендарним польським режисером Кшиштофом Зануссі та презентація українського перекладу його книжки «Час помирати».
 
Кшиштоф Зануссі (нар. 1939 р.) —польський режисер, сценарист і письменник, лауреат Каннського кінофестивалю (1980 р.), одержав спеціальний приз МКФ у Венеції у 1982 р., а в 1984 р. — Головний приз того ж фестивалю, у 2000 р. — Гран-прі ХХІІ Московського кінофестивалю і в 2005 р. — премію ім. Параджанова «за внесок у світовий кінематограф» на Єреванському міжнародному кінофестивалі.

«Час помирати» — це розповідь справжнього митця про його непростий шлях у мистецтві . Ця книга — черговий авторський фільм Зануссі, але зроблений за допомогою не монтажних фраз, а словесних. Життя кінематографіста в соціалістичній Польщі, спогади про фільми, про світ у форматі «схід-захід», спогади про людей, що його оточували, серед яких були Папа Іван Павло ІІ, президент Чехії Вацлав Гавел та багато інших.

Спеціально для українського видання Зануссі написав новий розділ, де розповів про своє ставлення до України, до її історії та культури.
 
«Я вдався до образної алегорії, згадавши слова святого Павла. Це йому належить фраза, сказана з відтінком урочистості: «Стара людина мусить померти, щоб народилася нова». Стара людина, яку ми називаємо «гомо совєтікус», або, як у вас кажуть, «совок», має померти у нас самих і визволити нас від цієї інертності, цього утопічного покладання на чиюсь прихильність, від власної безвідповідальності. Час звільнитися від гіркого спадку старої епохи — вмерти, щоб народитися оновленим».

Кшиштоф Зануссі

Джерело: Сайт книгарні "Є"


0 коментарів

Залишити коментар

avatar