06 Травня 2021, 15:35 | Реєстрація | Вхід
/ Новини / Основні інструкції для майбутніх письменників від Елмора Леонарда. - 14 Листопада 2012

Основні інструкції для майбутніх письменників від Елмора Леонарда.

Категорія: «Новини»
Дата: 14 Листопада 2012 (Середа)
Час: 13:52
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 1081


Популярний письменник та сценарист Елмор Леонард ділиться своїм досвідом, а саме 10 правилами для письменників, які згодом стали основою для написання цілої книги.

Елмор Леонард


популярний американський письменник і сценарист. Схвалений критиками за неприкрашений реалізм і сильні діалоги. Деякі з романів Леонарда були екранізовані. З них найбільш відомі «Дістати коротуна», «Будь крутіше!», а також «Потяг до Юми». Зараз Елмор Леонард проживає в окрузі Оукленд, штат Мічиган.«Якщо звучить, як написаний текст, – я це переписую».

Стиль письма Елмора Леонарда нагадує розмову людей. Його твори дуже правдоподібні. Своїми романами («Дістати коротуна», «Ромовий пунш», «За межами видимості» та ін.), Леонард зарекомендував себе як справжній майстер, і хоча його герої можуть бути покидьками, книгами автора захоплюються вищі кола. У 1998 році Мартін Ейміс відвідав Сола Беллоу та його колекцію книг Леонарда на полицях. Еймс каже: «Беллоу та я зійшлися в думці, що Елмору Леонарду немає рівних у дивовижному очищенні прози від усіх хибних якостей задля абсолютної насолоди твором».

У 2006 році Леонард з’явився у програмі «The Culture Show» на телеканалі BBC Two, щоб обговорити ремесло письменника та дати декілька порад авторам-початківцям. У програмі Леонард говорить про свою глибоку вдячність роботі Ернеста Хемінгуея загалом, а також про безпосередню забов’язаність детективному роману Джорджа Хіггінса «Друзі Едді Койла» 1970 року. Пояснюючи свій підхід, Леонард дає три підказки:

- «Ви маєте дослухатися до своїх героїв»;
- «не турбуйтеся про думку Вашої матері щодо Ваших висловлювань»;
- «намагайтеся тримати ритм».

«Я завжди ставлюся до стилю, як до звуку», говорить Леонард. «Звук написання».
Деякі з порад Леонарда з’явилися у 2001 році в статті New York Times, що стала основою для книги «Елмор Леонард: 10 правил написання творів», надрукованої в 2007 році. Ось ці правила у вигляді плану:

1. Ніколи не відкривайте книгу з погодою.

2. Уникайте прологів.

3. Ніколи не використовуйте інше дієслово, окрім «сказав», щоб створити діалог.

4. Ніколи не використовуйте прислівники, щоб змінити «сказав».

5. Слідкуйте за знаками оклику!

6. Ніколи не використовуйте слова «раптом» та «вибухнув страшний скандал».

7. Використовуйте регіональний діалект, місцеву говірку.

8. Уникайте детальних описів героїв.

9. Теж саме стосується й місць та речей.

10. Упускайте ті частини, які читач, зазвичай намагається пропустити.

Більше стосовно правил Е. Леонарда Ви можете дізнатися зі статті Таймс 2001 року, а також прочитати його нове оповідання «Крижана Людина» (Ice Man).Джерело: OpenStudy


0 коментарів

Залишити коментар

avatar