03 Грудня 2022, 05:51 | Реєстрація | Вхід
/ 10.10 - 10.11: Жадан, Ойра, Кириченко, угруповання СТАН оголосили місяць боротьби проти болю (м. Луганськ) - 12 Жовтня 2012

10.10 - 10.11: Жадан, Ойра, Кириченко, угруповання СТАН оголосили місяць боротьби проти болю (м. Луганськ)

Категорія: «Новини»
Дата: 12 Жовтня 2012 (П'ятниця)
Час: 16:12
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 1100З 10 жовтня по 10 листопада 2012 року в Луганській області проходить місячник паліативної та хоспісної допомоги.
 
Низку соціокультурних заходів буде спрямовано на привернення уваги громадськості до проблем людей, котрі живуть із болем і потребують обезболювання для полегшення страждань від невиліковних хвороб.

Старт кампанії назначено на 13 жовтня Всесвітній день паліативної та хоспісної допомоги, ініціатором якого є Всесвітній Альянс хоспісної допомоги.

У рамках даної глобальної ініціативи Літературне угрупування «СТАН» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» прийняло рішення провести соціально-культурну кампанію «Анестезія».

У рамках кампанії «Анестезія» в Луганській області відбудуться:

 - міні-тренінг для журналістів «Висвітлення у медіа-просторі проблеми доступу до обезболюючого»;
 - круглий стіл у Луганській міській раді, присвячений обговоренню проблем людей, котрі потребують паліативної допомоги;
- прес-брифінг у домі - музеї художника-авангардиста за участі письменника Сергія Жадана, художника Валерія Медіна та поетеси Олени Заславської;
 - презентація антології філософської поезії «Анестезія», куди увійдуть тексти поетів із України, Литви і Латвії;
 - проведення благодійного концерту «Анестезія» за участі українських письменника Сергія Жадана, фольк-рок гурту «Ойра» та музичного експериментатора Андрія Кириченка.

Існують проблеми, над якими ми стараємося не замислюватися, які ми витісняємо в темні закутки підсвідомості. Існують речі, про які не прийнято говорити вголос. Існують теми, на які накладаються табу вже через саму обмеженість людської природи.

Усі ми боїмося смерті, тому що життя кожного рано чи пізно закінчується саме нею. Усі рівні перед її обличчям: багаті і бідні, президенти і волоцюги, атеїсти, переконані, що за порогом земного життя нічого немає, і ті, хто вірить у потойбічний світ.

Куди більше ми боїмося болю, який передує закінченню нашого життя. Сьогодні в Україні тисячі невиліковно хворих людей позбавлені права на належне обезболювання, і замість того, щоб провести останні місяці, підводячи підсумки свого життя, залишаються один-на-один зі своїм болем.

В Україні близько 80% пацієнтів на пізніх стадіях раку, а також пацієнти з ВІЛ-інфекцією та іншими хворобами  відчувають постійний біль інтенсивністю від помірногодо нестерпного. Лише хворих на рак в Україні щорічно нараховується близько 160 тис. На жаль, в останній період свого життя ці хворі часто позбавлені адекватного обезболювання.

Біль принижує людську гідність, кожна людина має право на гідне закінчення життя.

Джерело: Буквоїд


0 коментарів

Залишити коментар

avatar