20 Травня 2024, 00:33 | Реєстрація | Вхід
/ Знайомимо із гостями Фестивалю відеопоезії «CYCLOP» - 2012! - 9 Жовтня 2012

 Знайомимо із гостями Фестивалю відеопоезії «CYCLOP» - 2012!

Категорія: «Новини»
Дата: 09 Жовтня 2012 (Вівторок)
Час: 18:35
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 2423До завершення прийому робіт на ІІ-й Міжнародний конкурс відеопоезії «CYCLOP» лишаються лічені дні

Роботи, що війдуть до лонг-листу конкурсу, буде продемонстровано 17 листопада в рамках конкурсної програми фесту, підготовка до якого наразі йде повним ходом! Вже майже готова та узгоджена фінальна програма фестивалю на 2012 рік. Цього року в ньому передбачається участь організацій та конкурсів відеопоезії з України, Росії, Німеччини, США та Аргентини.

Тож знайомимо із деякими гостями та партнерами «CYCLOP»у, які презентуватимуть свою діяльність, розповідатимуть про свої організації та конкурси, демонструватимуть найкращі роботи й братимуть участь у круглих столах, дискусіях та інших заходах фестивалю.Poetry Film Festival «Zebra»
Цього року налагоджено співпрацю із наймасштабнішим світовим фестивалем відеопоезії «ZEBRA Poetry Film Festival» (Berlin, www.literaturwerkstatt.org). Фестиваль відеопоезії «CYCLOP» буде презентовано в рамках «Міжнародної зустрічі фестивалей відеопоезії» («International Meeting of Poetry Film Festivals»), що проходитиме 18 жовтня у Берліні. У той же час, «ZEBRA Poetry Film Festival» буде презентований 18 листопада у Києві, в рамках «CYCLOP»-2012. 

Poetry Film Festival «Zebra» 
(м. Берлін, Німеччина)

Засновник і керівник премії - Томас Вольфарт.

Поетичний кінофестиваль Зебра - кінофестиваль поетичного мистецтва - був першою і є найбільшою та найважливішою платформою для поетичних фільмів з усього світу. Фестиваль проводиться у столиці кіно - Берліні. Але це не просто показ короткометражного кіно з усього світу, всі фільми мають дещо спільне: кожен з них має за основу вірш написаний будь-ким і будь-коли. Комітет, відповідальний за програму фестивалю, є не менш інтернаціональним, ніж його учасники. Завдяки їм гарантована захоплююча програма протягом всього конкурсу. Фестиваль проводиться за сприяння таких організацій як Гете-Інститут, Gmbh & Co Kg Альфреда Ріттера, Міністерство закордонних справ, Німецький літературний фонд. Із фільмів, які увійшли до фестивалю, програмний комітет відбирає найкращі стрічки для змагання, після чого журі визначає переможців. До складу програмного комітету та журі входять відомі та досвідчені особистості зі світу кіно, поезії та засобів масової інформації. Із 2012 року кількість номінацій, в яких оцінюються найкращі фільми, зросла. Загальний призовий фонд становить 10 000 Євро. Важливою частиною фестивалю є програма для дітей, спрямована на те, щоб викликати у ігровій формі зацікавити їх поезією. Видавництво «Duden Verlag» видало DVD, що містить збірку фільмів із поетичного кінофестивалю «Зебра» для використання у школах. У 2010—2011 роках поетичний кінофестиваль «Зебра» відвідав багато країн світу, зокрема Алжир, ОАЕ, Марокко, Португалію, Іспанію, Литву, Мальту, Індію, Австралію, Італію, Колумбію, Норвегію та Україну.

Томас Вольфарт – директор найавторитетнішої Берлінської літературної майстерні. Він є засновником «Literaturwerkstatt Berlin», яким керує з 1991 року, доктором гуманітарних наук літератури та музики. Він же - автор ідеї поетичного кінофестивалю «Зебра» та голова журі.

Сайт фестивалю: http://www.literaturwerkstatt.org/


--------------------------------------------------------------

Міжнародний фестиваль відеопоезії «VideoBardo»
У 2012 році фестиваль відеопоезії «CYCLOP» також познайомився та співпрацює із «VideoBardo» (www.videopoesia.com) - Міжнародним фестивалем відеопоезії у Буенос Айресі (Аргентина).

В рамках «CYCLOP»у відбудеться презентація цього фестивалю. У той самий час, у листопаді, в рамках Аргентинського фестивалю (IV International Festival of Videopoetry "for the Earth", Buenos Aires, November'12), пройде презентація фестивалю «CYCLOP» та продемонстровано найкращі відеороботи конкурсу 2011 року!

Міжнародний фестиваль відеопоезії «VideoBardo» 
(м. Буенос Айрес, Аргентина)

Заснований в 1996 році журналом поезії «Bardo», «VideoBardo» являє собою збірку віршів, відео та незалежного мистецтва. Мета його існування - архівація, поширення, дослідження, теоретичні дискусії, виробництво та навчання на мові відеопоезії. «VideoBardo» є одним з найважливіших міжнародних архівів у своєму роді. З його допомогою організовується Міжнародний фестиваль відеопоезії; його надбання представлені в найбільших як громадських, так і незалежних музеях світу, зокрема в Аргентині, Уругваї, Колумбії, Мексиці, США, Канаді, Іспанії, Франції, Німеччини, Італії та Індії. «VideoBardo» підтримує культурний обмін з іншими фестивалями. Відеопоезія тісно пов'язана з поезією як такою, експериментальною або поліпоезією (візуальною та звуковою), відеоартом, перфомансом, тому ці стилі також розроблені і включені у «VideoBardo». 

Сайт фестивалю: http://www.videopoesia.com/


--------------------------------------------------------------

«International Literary Film Festival»
Лі Боб Блек (Lee Bob Black), директор та засновник фестивалю (http://www.leebobblack.com/), мріє приїхати та побачити Київ. У нього є друг киянин, що багато розповідав про рідне місто та Україну. Але за браком коштів така мандрівка для Блека поки малореальна. Тож передаємо від Лі вітання та побажання успіху учасникам конкурсу!

«International Literary Film Festival» 
(Бруклін, м. Нью Йорк, США)

Міжнародний літературний кінофестиваль (InLiFiFe) демонструє фільми з усього світу, в основі сюжету яких лежить літературна тематика. InLiFiFe представляє документальні та художні фільми про великі прозові твори та письменників, про вірші та поетів, про журналістику та журналістів, про сценарії та сценаристів, про блоги та блогерів, про п'єси та драматургів. Покази відбуваються у Брукліні в невеличкому кінозалі, створеному волонтерами. Вхід на фестиваль безкоштовний.

Сайт фестивалю: http://www.literaryfilmfestival.com.


--------------------------------------------------------------

Фестиваль відеопоезії
Може ви не знали, та на фестиваль відеопоезії «CYCLOP» (17-18 листопада) їдуть гості з Росії! Й не просто гості. Фестиваль чекає на культового сучасного культурного діяча та поета - Андрія Родіонова та на Катерину Троєпольську. Вони презентуватимуть фестивалі відеопоезії «П'ята нога» та «ЗРЯ!».

Фестиваль відеопоезіі «П'ята нога» 
(м. Москва, Росія)

Організатори фестивалю - Катерина Троєпольська та Андрій Родіонов.

Перший фестиваль відеопоезії «ЗРЯ!» відбувся в 2007 році на Книжковому фестивалі в Центральному будинку художника в Москві. Потім він був перейменований в Фестиваль відеопоезії «П'ята нога» і з тих пір проводиться щороку в листопаді в кінотеатрі "Піонер". Це найбільший в Росії фестиваль відеопоезії. Покази робіт учасників проходять на Московському міжнародному кінофестивалі, на Венеційському бієнале, на Лондонському книжковому фестивалі, на фестивалі в Канську, а також у Санкт-Петербурзі, Пермі, Єкатеринбурзі, Челябінську, Тюмені, Красноярську, Новосибірську. У журі конкурсу присутні поети, художники, режисери і критики.

Катерина Троєпольська - журналіст, кінокритик. Народилася в місті Луганську в Україні. Займається проведенням поетичних слемів в різних містах Росії.

Андрій Родіонов - поет, автор семи поетичних збірок. Народився в Москві. Виступав як лідер музичної панк-групи «Брати-королі». Переможець турніру «Русский слем» у 2002 році, потім - організатор і ведучий подібних турнірів у різних містах Росії. Живе в Пермі, очолює прес-службу Музею сучасного мистецтва PERMM. Один з кураторів поетичного фестивалю "СловоNova".

ЖЖ фестивалю «П'ята нога»: http://krakadil1922.livejournal.com/


--------------------------------------------------------------

Міжнародний літературний Волошинський конкурс
Ще одні гості фестивалю «CYCLOP» - 2012 - Міжнародний літературний Волошинський конкурс (м. Москва, Росія - м. Коктебель, Україна, Андрій Коровін) який із Порталом «Гвідеон» (Олексій Ушаков. http://gvideon.com) заснували щорічний Волошинський конкурс відеопоезії.

Міжнародний літературний Волошинський конкурс відеопоезії 
(м. Москва, Росія - м. Коктебель, Україна)

Засновниками і постійними організаторами міжнародного літературного фестивалю імені Волошина є Будинок-музей Максиміліана Волошина (Коктебель), а також Союз російських письменників і журнал «Сучасна поезія» з Москви. 

Міжнародний літературний Волошинський конкурс і Міжнародний літературний фестиваль імені Волошина в Коктебелі проводяться щорічно з 2003 року, Міжнародна літературна Волошинська премія заснована в 2008 році. За результатами конкурсу щоразу організовується цікавий фестиваль, на якому присутні самі імениті сучасні літератори. Мета даних заходів - привернути увагу читачів до творчості не тільки Максиміліана Волошина, але і до поезії Срібного століття в цілому, а також знайти і озвучити кращі літературні твори сучасних авторів. Лауреатами конкурсу в різні роки ставали Марія Ватуніна, Ната Сучкова, Кирило Ковальджі, Лєна Елтанг, Андрій Нитченко та інші талановиті автори.

Портал «Гвідеон»
Медіа-портал «Гвідеон» - проект Центру Сучасної Літератури і видавництва «Російський Гуллівер», працює за підтримки гранту Російського гуманітарного наукового фонду. Сайт призначений для вільного розміщення відеокліпів, заснованих на поетичних текстах сучасних авторів, поетичної відео і кінохроніки, а також аудіоматеріалів, що сприяють популяризації поезії як жанру, а також становленню поетичної медіа-культури як яскравого явища сучасного режисерського мистецтва.

Андрій Коровін - російський поет, літературний критик, один з активних організаторів літературного процесу в Москві та інших містах. Співорганізатор Цвєтаєвського фестивалю поезії - найстарішого поетичного фестивалю Росії, що проходить в місті Александрові Володимирської області. Куратор літературного салону «Булгаковський дім» у Москві. Куратор ряду літературних проектів. Відповідальний секретар журналу «Сучасна поезія», редактор поетичної серії журналу (спільно з А. Новіковим). Заступник головного редактора журналу «Діти Ра». Член Спілки журналістів Росії. Заступник голови комісії по роботі з молодими письменниками Спілки російських письменників.

Олексій Ушаков - народився в Москві, випускник театральної школи. Працює на радіо та телебаченні редактором, режисером, звукорежисером, диктором та автором програм. Композитор, письменник, драматург, поет, журналіст, працював також у московських театрах, в кіно, виступав на столичних літературних майданчиках.--------------------------------------------------------------

Ну й, звістно, ми співпрацюємо із поетичним фестивалем MERIDIAN CZERNOWITZ (м. Чернівці), який свого часу заснував відеопоетичну премію «БУК».

До речі, минулого року куратор цього проекту Катерина Бабкіна була у членах журі конкурсу «CYCLOP».

Відеопоетична премія «БУК» 
(м. Чернівці, поетичний фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ)

Міжнародна відеопоетична премія БУК вручається в рамках фестивалю MERIDIAN CZERNOWITZ уже третій рік поспіль. У конкурсній програмі її отримує автор найкращої роботи в жанрі Відеопоезія. Робота-переможець демонструється в кураторських програмах від Meridian Czernowitz та інших показах в рамках українських та міжнародних літературних, поетичних та кіно- і відеофестивалів. У 2012 році сформована позаконкурсна Міжнародна програма БУК, щоб пожвавити інтерес до жанру і ознайомити українських митців та зацікавлених осіб з найсучаснішими доробками артистів з різних частин світу. Закордонним режисерам та відеоартистам програма відкриває нове поле діяльності, нову спільноту потенційно зацікавлених глядачів. За результатами відбору робіт формується 50-хвилинна скрінінг-програма з короткими представленнями авторів з усього світу та демонстрацією відеодоробку. Всі переможці нагороджуються дипломами та цінними подарунками. Інші роботи можуть бути нагороджені дипломами зі спеціальними відзнаками журі чи Робочої команди та Ініціативної групи фестивалю.

Катерина Бабкіна - українська письменниця, авторка поетичних книг «Вогні святого Ельма», «Гірчиця», прозової – «Лілу після тебе», та прозових і поетичних публікацій в часописах «Четвер», «ШО», «Кур’єр Кривбасу» та інших, у газетах, електронних альманахах тощо. Займається відеопоезією та мистецькими проектами. 

Сайт поетичного фестивалю MERIDIAN CZERNOWITZ: www.meridiancz.com


--------------------------------------------------------------

Тим часом нагадаємо, 
що прийом робіт на конкурс відеопоезії «CYCLOP» - 2012 
завершується вже 15 жовтня

Тож не гайте часу та покваптеся!


Конкурс Вконтакті: http://vk.com/cyclop_2012

E-mail: cyclop@litfest.ru
Конкурс «CYCLOP»-2012: http://litfest.ru/CYCLOP/2012.html
Фестиваль «CYCLOP»-2012: http://litfest.ru/CYCLOP/fest_2012.html

Положення конкурсу відеопоезії «CYCLOP»-2012 (ua): CYCLOP_Polozhennya_2012_UA.pdf 
Реліз конкурсу «CYCLOP»-2012: http://litfest.ru/CYCLOP/2012/CYCLOP_2012_Reliz_Konkurs_UA.pdf
Реліз Фестивалю відеопоезії «CYCLOP»-2012 (ua): CYCLOP_2012_Reliz_Fest_UA.pdf1 коментарів

avatar
CYCLOP: "Конкурси та фестивалі відеопоезії". http://litfest.ru/CYCLOP/2012/CYCLOP_2012_Festivals.pdf

Залишити коментар

avatar