29 Травня 2024, 18:28 | Реєстрація | Вхід
/ Семінар творчої молоді видавництва «Смолоскип» 2012. - 27 Грудня 2011

Семінар творчої молоді видавництва «Смолоскип» 2012.

Категорія: «Новини»
Дата: 27 Грудня 2011 (Вівторок)
Час: 20:57
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 1651Оголошується початок прийому тез на круглі столи Семінару творчої молоді видавництва «Смолоскип» 2012 року, на якому заплановано проведення круглого столу «Соціально орієнтоване мистецтво: за і проти», що ініціюється ЛУ «СТАН» (модератор – Ярослав Мінкін).

Віртуальна рада довгожителів Семінару відібрала 12 пропозицій, котрі мають шанси відбутися як круглі столи/презентації на майбутньому семінарі, за умов надходження на них достатньої кількості тез, тобто заявок на виступи.

Отже, подаємо теми майбутніх круглих столів/презентацій з нотатками, запропонованими модераторами:


МИСТЕЦЬКА ПРОБЛЕМАТИКА

(1) Вплив сучасних технологій на мистецтво: трансформації візуальних жанрів (модера­торка: Олена Синицька)

Круглий стіл окреслить найновіші тенденції розвитку сучасних візуальних мистецтв, взаємо­дію мистецтва та інформаційних технологій, реклами тощо.

 
(2) Соціально орієнтоване мистецтво: за і проти (модератор: Ярослав Мінкін)

Епоха тотальної недовіри до політиків та їх байдужість до соціальних проблем викликає все більшу критику з боку митців. Але від критики слід переходити до дій. На сьогодні все більше й більше творчих особистостей відмовляється від постулату "мистецтво заради мистецтва” й починає активно повставати на захист громадських інтересів. Учасники круглого столу поміркують над питанням, чи можуть культурні діячі сприяти вирішенню соціальних проблем під час політичної кризи в Україні.


(3) "Аби талант?!” або чи важливі знання в сфері літературознавства для сучасного письменника (модератори: Ксеня Жужа, Денис Шашенок)

Чи можна компенсувати недостатність таланту теоретичними і практичними знаннями? Чи можна створювати якісні тексти без будь-якої теоретичної підготовки? Чи не пригнічує великий обсяг літературознавчих знань "творчий політ” автора?

Тези виступу (3-4 сторінки) просимо висилати електронною поштою на адресу виконавчого директора "Смолоскипа” Ростислава Семківа — rosemkiv@gmail.com до 1 березня 2012 р. 
Увага! Це строгий термін. Тези отримані пізніше зареєстровані не будуть. 
Якщо тези зареєстровано, ви маєте отримати лист у відповідь. 

Успіхів! 

Чекаємо на охочих!
СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНА проблематика круглих столів:

(1) Інтернет-ЗМІ – історія, сучасний стан, перспективи розвитку та впливу (модератори: Люба Багацька, Руслан Рудомський)

Можливі напрямки обговорення: історія виникнення Інтернет-ЗМІ у світі та в Україні, юридичні аспекти діяльності Інтернет-ЗМІ (у світі та в Україні), робота в Інтернет-ЗМІ (які професії затребувані, якими навиками потрібно володіти), створення власних Інтернет-ЗМІ (труднощі, перспективи), специфічні особливості вузькопрофільних Інтернет-ЗМІ і Інтернет-ЗМІ загальної тематики (створення, розкрутка, керування).


(2) Стратегічні тренди 2050: у якому світі ми житимемо? (модераторка: Ірина Патроник)

Учасники цього круглого столу обговорюватимуть процеси/тенденції сучасності, що можуть суттєво вплинути на майбутнє світу за 40-50 років. Які тренди в екології, економіці, політиці, технологічному розвитку, мистецтві домінуватимуть у 2050 році?

 
(3) Ненасильницький протест: історія мирних зібрань в Україні від "Революції на граніті” до студенських протестів сьогодення (модератор: Максим Кицюк)

Вважаємо за потрібне обговорити роль молоді в розгортанні ненасильницького спротиву в українському суспільстві. Учасники круглого столу мають дати оцінку найбільш знаковим подіям новтньої історії: "Революції на граніті”, акції "Україна без Кучми”, "Помаранчевій революції”, а також процесам розгортання сучасного молодіжного руху як частини громадянського суспільства, що формується зараз в Україні.

 
(4) Українські політики on-line: хто і як використовує соц.мережі в політичній діяльності? (модераторка: Олена Синицька)

Модераторка окреслить загальні тенденції процесу та особливості використання соціальних мереж у політичній діяльності. Від учасників чекаємо конкретних прикладів використання інтернет ресурсів у міжнародній/ всеукраїнській/ місцевій політичній діяльності.

 
(5) Жінка в політиці – міф чи реальність? (модератори: Алла Довгань, Олексій Пірогов)

Зараз в суспільстві спостерігаємо тенденцію до збільшення кількості жінок в політиці.  Жінки керують партіями, міністерствами, урядами та навіть держава­ми. Але все одно їх ще не так багато. А чи варто йти жінці в політику взагалі?  Жінка у владі – це помилка, міф чи реальність і майбутнє?

Модератори планують обговорити з учасниками круглого столу проблематику ґендерної збалансованості та питань досягнення ґендерної рівності в політиці.

 
(6) Перспективи зміни політичного статусу Криму (модератор: Максим Майоров)

Автономна Республіка Крим у своєму теперішньому правовому статусі сформувалася в результаті компромісу офіційного Києва та місцевих сепаратистів проросійської спрямованості. У результаті, Крим став єдиним винятком серед позбавлених ознак суверенітету адміністративних утворень унітарної Україні, зате не пішов шляхом таких державних утворень, як ПМР, НКР, Південна Осетія та Абхазія.

Тепер часто лунає критика досягнутого компромісу: одні вважають автономний статус невиправданим і пропонують перетворити Крим на звичайну область, а інші навпаки закликають наповнити республіканський статус півострова реальним змістом, аж до повного відокремлення від України.

Історія Криму залишила зручні прецеденти для різних сучасних позицій: лише протягом ХХ століття Крим неодноразово міняв свій статус від позбавленої суверенітету губернії/області до автономної республіки і навіть нетривалий час мав незалежність. За цей час Крим змінював і своє підпорядкування – був як російським так і українським.

Окреме питання – внутрішній устрій та ідентичність Криму. При тому що АРК є багатонаціональним регіоном (під час другої світової війни етнічне різномаїття суттєво збідніло), переважну більшість його населення складають росіяни, і є як мінімум один народ, для якого Крим – це територія формування як етносу. У зв’язку з цим точаться дискусії, якою автономією має бути півострів – російською, кримськотатарською, чи територіальною – позбавленою етнічної атрибутики, або ж інтернаціональною, як ПМР.

Практика демонструє, що наявний правовий статус АРК не є надійним запобіжником від проблем міжетнічної напруженості та сепаратизму на півострові. В Криму найсильніші сепаратистські настрої серед усієї багатомільйонної російської громади України. Ці настрої посилюються завдяки фактору російської військової присутності (ЧФ РФ) та ксенофобії щодо кримських татар. У свою чергу, кримські татари невдоволені своїм соціально-економічним та політичним становищем: вони не відчувають підтримки від української влади для побутового облаштування родин, що повертаються з місць депортації; критично оцінюють умови для національно-культурного розвитку та політичного представництва у Криму. Нерозв’язаність зазначених питань і пасивна роль офіційного Києва створюють ґрунт для втручання у кримські справи з боку Росії, Туреччини, ісламістів, західних держав та міжнародних організацій.

Під час круглого столу очікується дискусія щодо необхідності зміни статусу Криму, характеру можливих змін, перспектив збереження суверенітету України над півостровом.


(7) Вплив соціально-політичних видань на формування громадянського суспільства (модератор: Сергій Солтис)

Що таке соціально-політичні видання, і яким є їх особливості та контекст функціонування в Україні. Які ідеї вони несуть в собі?
Чи можуть соціально-політичні видання змінити сучасний політичний стан? Який вплив на
суспільство вони здійснюють?


(8) Дух справедливості і свободи в сучасному світі (модераторка: Ірина Бочар)

Чи продовжуємо ми вірити у справедливість, як у нашому повсякденному житті, так і загалом, глобально? Наскільки відчутною для молодої людини зараз є наявність/відсутність свободи? Чи можемо ми назвати сучасне українське суспільство справедливим та вільним? Чи стане воно таким у перспективі?

Хотілося б також обговорити важливість вибору і відповідальності, а також взаємозв’язок між нашими діями та рішеннями і їх наслідками. Найперше у громадському житті (через конкретні проекти та/або волонтерську роботу), так як бачать цю проблематику потенційні учасники семінару.


(9) Український медіапростір: Russian style або чому розважальні програми витісняють аналітику? (модераторка: Олена Синицька)

Учасники круглого столу обговорять сучасний стан українського телебачення, вплив на нього зразків та форматів іноземних телепрограм, а також перспективи розвитку чи, навпаки, деградації національного медіапростору.

Джерело: tisk.org.ua0 коментарів

Залишити коментар

avatar