25 Січня 2022, 10:16 | Реєстрація | Вхід
/ Завтра поети-двотисячники виступлять під «Сяйвом» - 23 Лютого 2010

Завтра поети-двотисячники виступлять під «Сяйвом»

Категорія: «Новини»
Дата: 23 Лютого 2010 (Вівторок)
Час: 13:32
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 1616


Шановні книголюби і небайдужі городяне! У зв’язку із загрозою зникнення з Хрещатика споконвічної книгарні «Сяйво» поети-двотисячники вирішили почитати вірші просто неба, поруч з книгарнею.

Справа в тім, що провести    цю поетичну акцію в приміщення наразі неможливо: крамниця забарикадована, вікна наглухо заварено а біля входу, просто на тротуарі, легендарне «Сяйво» затуляють величезні вантажівки. Захопивши приміщення, працівникам книгарні не дали навіть одягтися і забрати особисті речі.

Чим же тут зарадять вірші? Чи не наївно сподіватися, що від пронизливого хорея рейдери раптом розчуляться і стануть додержуватись законів України?

Так, це наївно, але всі інші методи привернути увагу громадськості до цього свавілля не більш дієві: журналісту, що фотографував події, нові «мешканці» крамниці зламали палець, до іншого застосували газову атаку, міліція жодним чином не реагує на зухвале порушення закону, та навіть ДАІ «не помічає» оригінального методу паркування КРАЗів на тротуарах центральної столичної вулиці. 

В нашій країні вже нема жодної телепрограми про книжки. На радіостанціях такі теж остаточно зникли. Нема ліку тим книгарням, що зачинили останнім часом, а їх приміщення застосували для більш комерційних цілей. «Сяйво» є не лише яткою з хорошим асортиментом книжок, не лише «книгарнею письменників», а й своєрідною «родимкою» Києва.

Звісно, це не наша справа. Хай власники зі своїми юристами розбираються. Тільки незабаром замість книгарень виростуть нові МакДаки, бутіки з італійським одягом з-під Броварів, а разом з ними у нав’язаному контексті виросте і нове покоління, від якого, власне, залежить наше майбутнє.

Отже, читаймо вірші! Не стій осторонь, просто прийди і подивись, щоб було зрозуміло -  ВСІ БАЧАТЬ.

Середа, 24 лютого, 13.00 ї

«Сяйво» у облозі. День четвертий. Мітинг. ФОТО


Додаткові матеріали:


Як продавали «Сяйво»

Президенту знову варто брати слухавку і дзвонити столичним урядникам. Днями він домігся відміни рішення про продаж приміщення видавництва «Українська енциклопедія». На часі книгарня «Сяйво». Її таки продали.

Передостання книгарня у центрі Києва пішла з аукціону за ціною у рази нижче за ринкову. Відповідальність за угоду ділять чиновник від Блоку Литвина та чиновник від Блоку Черновецького.

9 листопада директору книгарні Аллі Лазуткіній прийшов лист від заступника голови Шевченківської райрадиОлександра Федоренка. Він повідомив, що 16 вересня відбувся аукціон з продажу приміщення на Червоноармійській 6, яке книгарня займає останні 48 років.

Загартована в судових війнах останніх років за право оренди, директорка «Сяйва» кинулася на Головпоштамт. За законом, при проведенні аукціону орендатор має бути письмово поінформований про продаж його приміщення.

«Вирішили шукати «загублений» лист від районної ради на пошті. А Головпоштамт нам не може відповісти - отримували ми листа з повідомленням про аукціон чи ні. Вони просять назвати номер, який повинен бути в описі до листа (опис вкладеного у цінний лист робиться при його відправці). А як я назву якийсь номер, якщо листа я не отримувала?», - розповідає Лазуткіна.

Повідомлення про аукціон було надруковано 14 серпня. У газеті «Дивіденди столиця». Цього видання немає у вільному продажі. Його розповсюджують виключно за передплатою і в дуже обмежених обсягах. У примірнику, яку вдалося розшукати нам, вказано наклад - одна тисяча.

З´ясувалося, що приміщення книгарні купило ТОВ «Абріль-студіо». Як свідчать дані київського управління статистики, надані адвокатам «Сяйва», фірма ця «молода», їй нещодавно виповнилося 4 місяці, а на момент аукціону не було і двох.  

На Басейній, 9, де фірма зареєстрована, автор обійшов дев´ять з 12 квартир, які там є. У жодній про «Абріль-студіо» ніхто не чув. Решта квартир (три) - пошарпані, з темними старими вікнами - були замкнені - напевно ці помешкання або чекають на ремонт, або перебувають у стадії продажу.

Не знайшовши «Абріль-студіо» за місцем реєстрації, я зателефонував за вказаним телефоном. Слухавку взяла дівчина, яка сказала, що не знає хто такий Сергій Анатолійович Дєловєрій (ім´я зазначене в довідці, як засновник «Абріль-студіо»). Коли я розповів їй, звідки в мене номер, дівчина «змінила покази»: «А-а-а, тоді вибачте. Сергія Анатолійовича зараз немає, залиште свої дані і він Вам ввечері зателефонує».

Ні ввечері, ні наступного дня мені ніхто не перетелефонував. І на дзвінки на той номер вже ніхто не відповідав.

«Не парься, ця людина нічого не значить. Зараз ця фірма має перепродати приміщення, щоб потім суд не міг його повернути», - так прокоментував пошуки один з депутатів райради, який консультував бюро журналістських розслідувань «Свідомо» у цьому розслідування.
Трохи більше інформації дає ціна, за яку було продане приміщення у 364 квадратні метри у самому середмісті, з окремим входом і у прекрасному стані. Сергій Анатолійович зміг купити його у Шевченківської райради за 2 697 512 гривень.

Ми подзвонили у дві агенції нерухомості: «Планету Оболонь» та «Алекс-консалт». В одному я відрекомендувався як журналіст, в іншому - назвався представником фірми, яка хоче продати магазин у 360 квадратів біля «Сяйва».

Журналістові назвали ціну від 4 до 8 тисяч доларів за метр, представникові фірми - 5-15 тисяч. Ріелтер, який думав, що ми продаємо магазин, одразу запропонував звести з банком, який купить приміщення за 3,5 мільйони доларів. Або 28 мільйонів гривень. Це більше ніж в 10 разів більше тієї суми, за яку приміщення продали на аукціоні.

«Наш Київ сьогодні переживає не кращі часи: розкрадається земля та майно...», - звертається до киян на своєму власному сайті голова Шевченківської райради Віктор Пилипишин.

Тільки обговорювати продаж приміщення «Сяйва» Пилипишин не захотів. Він передав через свою секретарку, що про це зі мною може поговорить його заступник Федоренко. Той самий, який сповістив «Сяйво», що їхнє приміщення продано два місяці тому.

Федоренко у телефонній розмові визнав, що «Сяйво» мали попередити про аукціон. Він сказав, що аукціон організовувало і продавало управління комунального майна Шевченківської райради, яке очолює представник блоку Черновецького Євген Шевчук. (Інше джерело, якому я довіряю, підтвердило цю інформацію). Автор намагався зв´язатися з паном Шевчуком, але той відмовився контактувати.

За словами Федоренка, зараз управління Шевчука має надати всі матеріали про угоду для вивчення. На запитання, чи це означає, що аукціон буде скасовано, чиновник відповів: «Просто так ми скасувати його не можемо. Я думаю, що «Сяйво» буде звертатися до суду. І якщо буде встановлено, що управлінням майна були допущені певні порушення, то можливо воно буде дійсно скасовано».

«Сяйво» вже подало позов до Господарського суду на Шевченківську районну раду і фірму «Абріль-студіо». Книгарня вимагає визнати результати аукціону і договір купівлі-продажу приміщення недійсними.

«Дату проведення суду ще не призначили. Зараз ми збираємо кошти на юриста і досудові витрати. Довелося залишити колектив книгарні без авансу... Вперше», - повідомила директорка «Сяйва».

Ще книгарня замовила вивіску з підсвіткою: «Сяйво: 2010-2020». Планують повісити перед входом.

За дослідженням громадської організації «Опора», з 1991 по 2008 рік в Києві закрилося 70 книгарень.

Максим Опанасенко, бюро журналістських розслідувань «Свідомо»

Источник материалов: Буквоїд13 коментарів

avatar
Примечание от редакции:
Уважаемые пользователи ресурса,
Будьте бдительны, и старайтесь объективно воспринимать информацию.
Вполне вероятно, что данная акция лишь еще один повод для привлечения внимания к конкретным партиям и личностям + не забывайте, что дело имеет не только культурную, но и финансовую подоплеку.
Редакция сайта не призывает вас к конкретным шагам и поступкам.
Пусть сердца ваши горячи, но имейте же холодные головы.
Вас могут использовать в корыстных целях.
avatar
pole_55, ужасно хочется хладнокровно кого-то замочить sad Я гуманный человек, но... хочется cry
avatar
а мне хочется не хладнокровно sad или хотя бы примочмть
avatar
носки, крупу, топор? *нужное подчеркнуть biggrin
avatar
диоксид biggrin
avatar
не, я о "замочить" biggrin
что замачивать бум?
avatar
Мы не состоялись, как народ, сдавшись без боя шайке воров и аферистов. Скоро станем совсем толпой. Без земли. Без имущества. Без гордости. С растоптаным и противоречивым культурным наследием.
Так надо ли морщиться и давиться этим малым глоточком позора - исчезновением книгарень с карты Киева?
Пора глотать, господа аборигены!
avatar
Книжные магазины, нотные магазины, умные, "разговаривающие" радио... не много ли "глотков", Паша? так и захл**нуться ж можно.
avatar
таак. началось.
а теперь посмотрите на вопрос с другой точки зрения.
покупать книги в том магазине просто нереально, т.к. стоимость там чаще всего была завышена чуть ли не на 50%, а то и на все 100%.
Я, к примеру, не в состоянии себе позволить покупать литературу настолько дорого. Для того есть Петровка, книжные раскладки, библиотеки друзей/знакомых.

Нас возмущает - как так, со "Словом"?!
Так вот со словом ли?
Друзья, это бизнес. Пусть книжный, но бизнес.

Это мог быть любой другой магазин...
Что действительно возмущает, так это наглость и вседозволенность власть имеющих. Это - да.

Тем не менее, я лично деталей ситуации не знаю.
Нам всем прекрасно известно, насколько легко и умело можно перекрутить какие угодно факты.
Насколько можно верить информации, раздутой до "псевдо"-революционных и протестных масштабов - вопрос.

И-то-го.
Кому все это определенно выгодно:
хозяину магазина, партии "единый центр", Константину Климашенко, имевшим там свою представленность издательствам и некоторым отдельным личностям, засветившимся в этом всем.

Я могу ошибаться, но лично мне знакомых людей, которые обладают достоверной информацией - у меня нет.
Оттого, все-таки, предостерегаю относиться к любой информации более бдительно. Вас могут использовать как пушечное мясо.

avatar
Поль, это всё понятно: и про свои интересы, и про бизнес, и про крыши, и про мясо. Понятно и то, что эмоции людей попытаются использовать каждый в свой суп. Но при всём этом остается очевидность тенденции (и не только в Киеве), когда "отхапывают" нагло, вседозволенно именно "осередки" культуры.
И вот это угнетает больше всего. Кстати, хочу сказать, что в Харькове как-то именно народ отстоял свою самую большую площадь в Европе и не дал там построить очередной МакДон.
avatar
целиком и полностью согласен.
полнейшее бл*дство это все.. *читай - беспредел.

прост есть ряд людей, готовых бездумно на баррикады ломануться... особо не вникая, за что и с какой целью.
Для них и уточняю.

Головой думайте, товарищи.
Пусть ваш шаг что-то значит.
Не разбрасывайтесь вхолостую.

avatar
Бывало и хуже...
Уж поверьте старику...

Не хуже Горация

Вы такие нестерпимо ражие
И такие, в сущности, примерные.
Всё томят вас бури вернисажные,
Всё шатают паводки премьерные.
Ходите, тишайшие, в неистовых,
Феями цензурными заняньканы!..
Ну а если — ни премьер, ни выставок?
Десять метров - комната в Останкино,
Где улыбкой стражники-наставники
Не сияют благостно и святочно,
Но - стоит картина на подрамнике, —
Вот и всё!
... А этого достаточно.

Есть — стоит картина на подрамнике,
Этого достаточно!

Осудив и совесть и бесстрашие
(Вроде не заложишь и не купишь их),
Ах, как вы присутствуете, ражие,
По карманам рассовавши кукиши!
Что ж, зовите небылицы былями,
Окликайте стражников по имени!..
Бродят между ражими Добрынями
Тунеядцы - Несторы и Пимены.
Их имён с эстрад не рассиропили,
В супер их не тискают облаточный:
"Эрика" берёт четыре копии,
Вот и всё!
...А этого достаточно.

Пусть пока всего четыре копии —
Этого достаточно!

Время сеет ветры, мечет молнии,
Создаёт советы и комиссии,
Что ни день — фанфарное безмолвие
Славит многодумное безмыслие.
Бродит Кривда с полосы на полосу,
Делится с соседской Кривдой опытом!.
Но гремит — напетое вполголоса,
Но гудит — прочитанное шёпотом.
Ни партера нет, ни лож, ни яруса,
Клака не безумствует припадочно, —
Есть магнитофон системы "Яуза",
Вот и всё!
...А этого достаточно.

Есть — стоит картина на подрамнике!
Есть — отстуканы четыре копии!
Есть магнитофон системы "Яуза"!
Этого достаточно!

1966

Александр Галич

Всё только начинается, дорогие мои.

avatar
Если дело правое и я располагаю достоверными фактами, я первый обращусь с призывом присоединится к рядам неравнодушных.

Нно - не стоит забывать, что СМИ - отличный и беспроигрышный инструмент управления умами народными. В нашей стране - тем более. Внимательно взвешивайте доносимую информацию, и, по возможности, ищите способ ее получения из первых уст.

Залишити коментар

avatar