22 Серпня 2019, 10:12 | Реєстрація | Вхід
Головна » Каталог » Організації » Конкурси [ Додати іншу організацію ]


Міжнародна літературна премія ім. Олеся Ульяненка

«Організації» | Категорія: «Конкурси»
Київська область
Місто: Україна

E-mail: o_ulyan@ukr.net
Сайт | Facebook
Рейтинг: 5.0
Кількість переглядів: 1349


Міжнародна літературна премія ім. Олеся Ульяненка заснована у 2012 році. Премія присуджується за оприлюднений протягом останніх двох років нонконформістський літературний твір. Перевага віддається претендентам, що не мають великих гонорарів і літературних відзнак. Проте оцінюються лише такі письменницькі досягнення, що були помічені українськими читачами через їх правдивість та суспільну актуальність.

Пропозиції про присудження Премії вносять творчі спілки, українські національно-культурні, культурно-просвітницькі товариства, редакції періодичних видань, вчені ради вузів, наукових інститутів Національної академії наук, літературно-мистецькі угруповання або окремі особи, належні до літературно-мистецьких угруповань.

На здобуття премії можуть бути висунуті лише завершені твори, опубліковані або оприлюднені протягом останніх двох років.

Премією опікується журі в такому складі: 
  • Володимир Сергієнко (голова журі), 
  • Володимир Вакуленко,
  • Сергій Жадан, 
  • Сергій Пантюк, 
  • Лесь Подерв’янський. 
Координаторами проекту виступають Євгенія Чуприна та Леся Мудрак.

Лауреати

У 2012 році лауреатом Премії Ульяненка став відомий львівський анархо-панк Володимир Вакуленко-К за роман «Кладовище сердець», висунутий одночасно «Кур’єром Кривбассу» та Львівським Форумом Видавців. У 2013 році – київський поет-слемер Артем Полежака за поему «Джена», оприлюднену і висунуту арт-галереєю «Бактерія».  У 2014 році – київський білоруський письменник Сергій Прилуцький за книгу оповідань «Дегенеративний словник», висунуту Клубом Бойових Митців; також спеціальну відзнаку отримав поет Вано Крюгер за книгу віршів «Зіггі Фрейд&Ктулху», висунуту кнайп-клубом «Купідон».


Група Премії у Facebook: http://facebook.com/groups/230186343752959/
Сторінка Премії у Вікіпедії: http://u.to/u4s8Cw


Довідка

Олесь Ульяненко (1962-2010) – найкрупніший український панк-письменник, якого порівнювали з Чарльзом Буковськи, Генрі Міллером і Федором Достоєвським. Автор поезій, кіносценаріїв та понад двадцяти великих прозових творів, сповнених жорстких реалій, містичних одкровінь та автентично-розмовної лексики. У 1997 році отримав Малу Шевченківську премію за дебютний роман «Сталінка». 

У 2009 році Національна експертна комісія України з питань моралі визнала його роман «Жінка його мрії» порнографічним, і книга була вилучена з продажу. Ульяненко оскаржив цей висновок у суді, і заборона була знята; зараз роман можна вільно придбати. У серпні 2010 року, після тривалих телефонних погроз, письменник був знайдений мертвим у своїй квартирі при таких обставинах, що потребували кримінального розслідування, яке не було належним чином проведене. Теги: Сергій Пантюк, премія Ульяненка, Олесь Ульяненко, Володимир Сергієнко, Ульяненко, Сергій Прилуцький, Євгенія Чуприна, Сергій Жадан

2 коментарів

avatar
Дуже погано, що практично в усіх повідомленнях про конкурси не вказується, чи діє він на сьогодні.
Мабуть, потрібно завжди вказувати рік проведення чергового конкурсу.
Дякую.
avatar
дякуємо за коментар! подумаємо, що із цим можна зробити. даний каталог не передбачає публікації актуальної інформації. всі новини і анонси конкурсів шукайте у відповідному розділі: http://litcentr.in.ua/news/1-0-10
збираємо там найсвіжіше)

Залишити коментар

avatar