04 Жовтня 2023, 12:02 | Реєстрація | Вхід
/ Літературна премія імені Миколи Томенка - 2023 - 30 Квітня 2023

Літературна премія імені Миколи Томенка - 2023

Категорія: «Конкурси»
Дата: 30 Квітня 2023 (Неділя)
Час: 00:00
Вартість: Безкоштовно
Місто: Україна
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 340


Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) заснована Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творчою відзнакою, якою нагороджуються письменники за високохудожні твори українською мовою в жанрах поезії, поезії для дітей, малої прози, які утверджують ідеали гуманізму, духовні цінності українського народу, звеличують жіночу долю, несуть у собі державотворчі смисли, національну ідею, висвітлюють демократичні й історичні цінності суспільства, збагачують мову й культуру та не відзначені іншими преміями.

Премія на конкурсних засадах присуджується щороку 24 травня – до дня народження Миколи Даниловича Томенка (25.05.1937-29.08.2017) і вручається у Лип’янській ТГ.

Премія встановлюється у чотирьох номінаціях:

  • вірші та віршовані казки для дітей
  • поезія
  • мала проза;
  • пісенна творчість (творчість поетів-піснярів, композиторів та виконавців, в творчості яких є зокрема і пісні на слова М.Д.Томенка).
На здобуття Премії подаються оригінальні твори авторів, опубліковані окремими книгами чи видрукувані в літературних часописах протягом останніх п’ятьох років. Одна й та особа не може ставати лауреатом Премії двічі.

Подання творів на здобуття Премії у 2023 році проводиться з 15 березня  до 30 квітня.

Право подання претендентів на Премію мають колективи творчих спілок і товариств, мистецьких, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ і закладів, культурних інституцій (при цьому додається відповідний протокол) та члени родини Миколи Томенка. Кожна з організацій може представити на здобуття премії один або кілька творів одного автора. На здобуття премії можуть претендувати письменники України та українського зарубіжжя. Посмертно премія не присуджується.

Організація, яка висуває кандидатуру на здобуття премії, подає на адресу відділу освіти, молоді та спорту, культури та туризму Лип’янської ОТГ такі документи:

  • офіційне подання з формулюванням позиції та її короткою мотивацією;
  • 5 (п’ять) примірників представленого твору чи творів та їхній електронний варіант (за наявності);
  • рецензії та відгуки, опубліковані в пресі (за наявності).
Забезпечення дотримання вимог щодо висунення творів на здобуття Премії, їхній конкурсний відбір та присудження Премії здійснює конкурсна комісія, яка є колегіальним органом.

Загальна сума премії становить 40 000 грн., (після нарахування та сплати військового збору та податку  з доходів фізичних осіб), яка розподіляється за чотирма номінаціями по 10 000 грн. кожна («Поезія», «Мала проза», «Пісня», «Вірші та віршовані казки для дітей»).

Усі книги, які були направлені для конкурсу, після результатів проведення конкурсу безоплатно залишаються в КЗ «Культурно-мистецький центр» Лип’янської сільської ради’янської сільської ради для поповнення книгофонду.

Адреса для надсилання документів:
20650, вул.І.Гончара 1А, с. Лип’янка, Звенигородський район,
Відділ освіти, молоді та спорту, культури та туризму виконавчого комітету Лип’янської сільської ради

Контакти: lipiankas.otg@gmail.com, +38098 467 58 66


0 коментарів

Залишити коментар

avatar