18 Квітня 2021, 18:57 | Реєстрація | Вхід
/ Події / Тетяна Шептицька «Вирок українському сміху» - 7 Квітня 2021

Тетяна Шептицька «Вирок українському сміху»

Категорія: «Події»
Дата: 07 Квітня 2021 (Середа)
Час: 15:00
Вартість: Безкоштовно
Місто: Facebook
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 75


Український гумор і сатира 1920-х – 1930-х років відзначались модерними пошуками, появою нових жанрів та імен. Безперечно, своєрідним «королем гумору» цього періоду вважався Остап Вишня. Проте не менш потужно заявили про себе у добу «Розстріляного відродження» Юрій Вухналь, Юхим Ґедзь, Василь Чечвянський, Кость Котко, Олександр Ковінько та ін., чиї творчі здобутки менш відомі загалу.

У своїй розповіді про долі тих, хто формував обличчя українського гумору в 1920-х – 1930-х роках, лекторка розповість про основні тенденції розвитку цього жанру, ознайомить з їхніми знаковими і репрезентативними творами та розкриє особливості роботи з архівно-кримінальними справами репресованих митців-гумористів.

Ви дізнаєтесь:

  • як встановлювався партійний контроль за українським гумором;
  • що сталося з членами редколегії «Червоного Перцю»;
  • як народжувався «радянський сатирик»;
  • які жарти Юрія Вухналя чекісти вважали антирадянськими;
  • якими були подальші долі українських сатириків і гумористів 1920-х – 1930-х років.
Лекторка: Тетяна Шептицька, заступниця генерального директора з наукової роботи Заповідника, кандидат філологічних наук, авторка 5 монографій (з них 4 – у співавторстві).

Лекція відбудеться 7 квітня о 15.00 у рамках спільного проєкту НІМЗ «Биківнянські могили» та Публічних бібліотек Солом’янки. Трансляція на сторінці у мережі Фейсбук: facebook.com/zbs.solomyanska0 коментарів

Залишити коментар

avatar