01 Березня 2021, 17:23 | Реєстрація | Вхід
/ Події / Опера, музеї, поезія на UA: КУЛЬТУРА до 150-чя Лесі Українки - 25 Лютого 2021

Опера, музеї, поезія на UA: КУЛЬТУРА до 150-чя Лесі Українки

Категорія: «Події»
Дата: 25 Лютого 2021 (Четвер)
Час: 16:25
Вартість: Безкоштовно
Місто: Онлайн
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 101


У четвер, 25 лютого, до 150-річчя Лесі Українки, на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА — спецефір. На глядачів чекає огляд музейних експозицій та виставок, присвячених письменниці, презентація книги про карпатські шляхи Лесі Українки та спеціальний подарунок — прямоефірна трансляція Re:post-опери «LE» Влада Троїцького від формації Nova Opera.О 16:25 у програмі «Ідемо в музей» ведуча Ольга Носко проведе екскурсію музеєм Лесі Українки у Колодяжному. Літературний музей та два меморіальних будинки, де мешкала родина Косачів і письменниця провела молоді літа, розкажуть не тільки про її творчий шлях та внесок в українську культуру, а й про побут й уклад життя письменниці та її сім’ї.

О 17:05 — другий випуск програми «Ідемо в музей» про виставку Павла Гудімова у рамках мистецького проєкту «Леся Українка: 150 імен». Виставка складається з 5 залів і ставить за мету зруйнувати стереотипи навколо постаті Лесі Українки й відкрити більше образів та аспектів її особистості.

О 17:45 на UA: КУЛЬТУРА — програма «Культові українці: позначені гривнею». Ведуча Софія Челяк разом із фотографом Валентином Кузаном дослідять, чому на першому варіанті двохсотгривневої купюри опинився знімок, який поетка зовсім не любила. А ведучий Олександр Алфьоров із літературознавицею Богданою Романцовою пов'яжуть прогресивні літературні погляди Лесі Українки з її пізнанням світу.

О 18:10 у програмі «Пишемо історію» глядачі дізнаються, чому Леся Українка популярна не тільки в Україні, а й за кордоном, та які надбання вона залишила для суспільства і культури.

О 19:10 відбудеться пряма трансляція з Українського дому прем’єрного показу Re:post-опера «LE», опери Влада Троїцького. Вистава трансформує образ Лесі Українки, муміфікований радянською освітою та пропагандою, показує її живою людиною, борцем, просвітницею, яка закладала основи української державності, вписавши українську культуру у світовий контекст.

О 22:15 в ефірі UA: КУЛЬТУРА відбудеться презентація книги Мирослава Лаюка про Лесю Українку «Залізна вода». Письменник Мирослав Лаюк у розмові з ведучим Лук’яном Галкіним розповість про експедицію у далеке карпатське село; про те, як вдалося пройтися стежками Лесі Українки та яких людей він зустрів на своєму шляху.

Впродовж дня на телеканалі UA: КУЛЬТУРА вірші Лесі Українки читатимуть відомі українці, серед яких Арсен Мірзоян, Ахтем Сеітаблаєв, Мирослава Барчук, Ольга Сумська та Ярослава Кравченко.

Дивіться тематичні програми до 150-річчя з дня народження Лесі Українки 25 лютого на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА, онлайн на сайті, а також у мобільному застосунку suspilne.tv для iOS та Android.0 коментарів

Залишити коментар

avatar