29 Травня 2024, 15:13 | Реєстрація | Вхід
/ «Нове обличчя Дона Жуана: версія від Лесі Українки» - 13 Лютого 2020

«Нове обличчя Дона Жуана: версія від Лесі Українки»

Категорія: «Курси та лекції»
Дата: 13 Лютого 2020 (Четвер)
Час: 19:30
Вартість: безкоштовно
Місто: Запоріжжя
Місце: Книгарня «Є»
Адреса: проспект Соборний, 137
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 552


Книгарня «Є» та Запорізький національний університет запрошують на лекцію  професорки Наталії Торкут «Нове обличчя Дона Жуана: версія від Лесі Українки». До дня народження Лесі Українки. Захід відбудеться 13 лютого. Початок – о 18:30.

Постать Дон Жуана, чий незбагненний чоловічий шарм перетворив його на позачасовий символ звабливого спокусника, протягом декількох століть незмінно привертає увагу письменників. Портретна галерея літературних персонажів містить цілу низку несхожих між собою облич Дон Жуанів : злодійкуватий пройдисвіт від Тірсо де Молліни і дотепний авантюрист Жана Батіста Мольєра, містично загадковий у Ернеста Гофмана і ефектно зухвалий у Пушкіна. Байрон зобразив його пересічною посередністю, а Меріме - грішником, що розкаявся. Навдивовижу оригінальний образ Дон Жуана створила наша геніальна поетеса Леся Українка, про драматичну поему якої «Камінний господар» йтиметься у інтерактивній лекції докторки філологічних наук, професорки Наталії Миколаївни Торкут.

У лекції йтиметься про історію розвитку дон-жуанівського сюжету і причини його популярності в різні епохи і в різних національних культурах, про жіночий погляд на таку категорію чоловіків і про унікальність досвіду інтуїтивно-мистецького осягнення психотипу Дон Жуана, який запропонувала Леся Українка. Розповідь супроводжується ефектним відеорядом та залученням фрагментів театральних вистав і кінофільмів.

Формат інтерактивної лекції передбачає активне долучення слухачів до пошуку відповідей на інтригуючі запитання: чому Леся Українка називає свій твір «Камінний господар» ( у її попередників Чіконьїні, Різмона, Пушкіна – «Камінний гість»)? як це впливає на розстановку смислових акцентів? як співвідносяться образи Анни і Дольорес: who is who? в чому трагедія Дон Жуана і де початок його драматичного кінця?

Отже, ті, хто відвідає лекцію, мають шанс отримати задоволення від долучення до однієї з найефектніших версій розробки світового сюжету, а також сповнитися гордістю за те, «до чого хохлацкая дєрзость доходит» (так сказав про геніальну поему нашої Лесі Українки тогочасний російський політичний діяч Петро Струве).


13 лютого, 18:30. Книгарня «Є», Запоріжжя, проспект Соборний, 137


0 коментарів

Залишити коментар

avatar