26 лютого о 15.00 у Національному музеї літератури України відбудеться музейний колоквіум «Видавничі проєкти «Словникова спадщина України» й «Українська граматична класика»: відживляння питоменної української мови».
Сучасні перевидання словникової спадщини та граматичної класики України мають державне та загальнонаціональне значення, вони стали подією нашої мовно-культурної історії та даниною пам’яті видатним науковцям.
Як зазначили професори П. Ю. Гриценко та В. М. Бріцин: «Повернені до широкого вжитку давніше укладені словники містять не тільки відомості про лексику й фразеологію часу створення цих лексикографічних праць, а й відбивають закарбовану в словах культуру народу, містять багатий матеріал про нормалізацію мовної системи, її стилістичні ресурси, спонукають до роздумів про буття мови, виступаючи джерелом інформації про її розвиток. Водночас нагадують про науковий подвиг видатних учених, які дбали про українську мову».
Запрошені до обговорення:
- Леся Богуславська, керівник проєктів «Словникова спадщина України» та «Українська граматична класика», член Ротарі Клубу «Київ-сіті»
- Павло Гриценко, доктор філологічних наук, професор
- Віктор Бріцин, доктор філологічних наук, професор
- Ніна Горголюк, кандидат філологічних наук, доцент
- Оксана Тищенко, кандидат філологічних наук
- Ростислав Воронезький, консультант проєктів
- Анатолій Мойсієнко, доктор філологічних наук, професор
- Юрій Ковалів, доктор філологічних наук, професор
- Дмитро Бураго, поет та видавець
Національний музей літератури України, вул. Богдана Хмельницького, 11