07 Червня 2023, 21:52 | Реєстрація | Вхід
/ Лекція «Харків очима Зінаїди Серебрякової» - 11 Грудня 2018

Лекція «Харків очима Зінаїди Серебрякової»

Категорія: «Курси та лекції»
Дата: 11 Грудня 2018 (Вівторок)
Час: 18:00
Вартість: безкоштовно
Місто: Харків
Місце: Мистецтво Слобожанщини
Адреса: площа Свободи 5
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 535


11 грудня о 17:00 у галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбудеться лекція з циклу «Eх libris Михайла Красикова про мистецтво», тема: «Харків очима Зінаїди Серебрякової». Лектор - етнограф, фольклорист, культуролог, мистецтвознавець, літературознавець, поет Михайло Красиков.

Які вулиці і будинки Харкова нагадують про визначну художницю, чиє життя з 1885 р. по 1920 р. було пов’язане з Харковом та Харківщиною? Хто з харків’ян був другом Серебрякової, кого з мешканців міста вона увічнила у портретах, де знаходяться ці роботи? Що з художньої Серебряковіани зберігається у музеях Харківщини? На ці та інші питання відповість лектор, автор низки досліджень про перебування Серебрякової у Харкові та упорядник двох випусків міні-альбомів «Харків Зінаїди Серебрякової».


Красиков Михайло Михайлович – поет, етнограф, фольклорист, літературознавець, культуролог, мистецтвознавець, культуртрегер. Автор бл. 800 наукових, науково-популярних та літературних публікацій. Упорядник бл. 50 книг. Член Національної спілки письменників України, кандидат філологічних наук, директор Харківського відділення Українського етнологічного центру Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології НАН України, професор кафедри етики, естетики та історії культури Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», директор Етнографічного музею «Слобожанські скарби» ім. Г. Хоткевича НТУ «ХПІ», член Міжнародної асоціації мистецтвознавців (АИС) та низки інших наукових товариств та асоціацій, почесний член Всеукраїнської спілки краєзнавців, голова Ради Неформального товариства друзів Зінаїди Серебрякової. Лауреат муніципальної премії (2007), лауреат біографічного довідника «Кто есть кто: всемирное издание» (Москва, 2014). У 2008 р. Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка видала книгу «Михайло Красиков – вчений, краєзнавець, поет: біобібліографічний покажчик». – http: http://ru.calameo.com/read/ Біографічні статті про М.М. Красикова вміщені у виданнях: «Енциклопедія сучасної України», «Кто есть кто: всемирное издание», «Русская литература сегодня: Зарубежье» С. Чупринина, «Літературна Харківщина. Довідник» та ін. 

Чекаємо Вас за адресою: Держпром, 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи). 

11 грудня, 17:00. Харків, Мистецтво Слобожанщини, площа Свободи 5. Тел. / Факс: (057) 717-10-40


0 коментарів

Залишити коментар

avatar