20 Квітня 2021, 23:37 | Реєстрація | Вхід
/ Події / Київ | «Гібридна топографія» Ярослава Поліщука - 26 Червня 2018

Київ | «Гібридна топографія» Ярослава Поліщука

Категорія: «Події»
Дата: 26 Червня 2018 (Вівторок)
Час: 19:00
Вартість: безкоштовно
Місто: Київ
Місце: Книгарня «Є»
Адреса: вул. Хрещатик, 46
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 533


Книгарня «Є» та «Видавництво 21» запрошують на презентацію книжки літературознавця, культуролога, доктора філологічних наук Ярослава Поліщука «Гібридна топографія. Місця й не-місця в сучасній українській літературі».

«Гібридна топографія. Місця й не-місця в сучасній українській літературі» – це літкритика з елементами есеїстики. Ярослав Поліщук представив концептуально цілісний проект; на прикладі сучасної художньої літератури він вибудовує уявну географію, говорить про символічне освоєння простору засобами культури. Серед авторів, про яких мовиться у книзі, – Юрій та Софія Андруховичі, Володимир Лис, Сергій Жадан, Володимир Рафеєнко, Надія Мориквас, Василь Шкляр.

Головний концепт праці «Гібридна топографія» одразу викликає асоціативний зв’язок з іншим особливо актуальним поняттям – «гібридна війна». Гібридність, як зазначає автор, – це «технологія (як війни, так і культури), потребу осмислення якої виразно засвідчують твори Сергія Жадана, Володимира Рафєєнка, Юрія Андруховича, які аналізовано в книжці».


Безперечно, поява такого дослідження зумовлена самим часом, необхідністю осмислити актуальні події в Україні, витоки цих процесів та їхні можливі наслідки. «Книжка укладена таким чином, щоб у її структурі представити місця пам’яті та не-місця, а також означити «сейсмічну зону», якою нині є Схід і війна на Донбасі. Сприйняття місць і не-місць визначає ідентичність сучасної людини, а в чомусь заповідає майбутнє. Разом з тим «гібридна топографія» зворотним чином проектується на час, тобто апелює до минулого, в якому формувалися наші уявлення простору. Сучасна художня література дає добротний матеріал, аби над цим замислитися», – каже Ярослав Поліщук про головний меседж своєї книжки і далі міркує стосовно того, чим вона є для нього самого: «Книжка є спробою осягнути стан культури в добу суперечливої суспільної трансформації. І заохоченням до рефлексії над проблемою гібридності – в ідентичності, пам’яті, художній уяві. Для автора особисто – пошук відповіді на виклики гібридної війни й тотальної пропаганди».

Про книжку Ярослава Поліщука «Гібридна топографія. Місця й не-місця в сучасній українській літературі» можна буде дізнатися більше під час презентації 26 червня. Ярослав Поліщук, «Видавництво 21», книгарня «Є» запрошують усіх до участі у розмові.Ярослав Поліщук (5 грудня 1960, с. Самостріли, Рівненщина) – літературознавець, культуролог, краєзнавець, доктор філологічних наук, професор професор Познанського університету імені Адама Міцкевича. Автор 8-ми наукових монографій: Реактивність літератури (2016), Ukraińskie rozstaje (Białystok, 2015), Пейзажі людини (2008, друге вид. – 2013); РЕвізії пам’яті (2011); «І ката, і героя він любив…» Михайло Коцюбинський. Літературний портрет (2009); З дискурсів і дискусій (2008); Література як геокультурний проект (2008); Міфологічний горизонт українського модернізму (1998, друге вид. – 2002). Автор 200 наукових статей у вітчизняних та зарубіжних виданнях.
0 коментарів

Залишити коментар

avatar