«Місто, що надихає» – міський фестиваль, який координує офіс «Львів – місто літератури ЮНЕСКО». Ідея проекту – підсумувати та відсвяткувати річницю нового титулу Львова – Міста літератури. Першого міста в Україні, яке увійшло до Мережі креативних міст ЮНЕСКО. На сьогодні звання Міста літератури ЮНЕСКО здобули 28 міст зі всього світу.
2 роки у мережі ЮНЕСКО були неможливі без тебе: літератора, читача, видавця, менеджера літературних проектів, журналіста. Ти – житель чи гість міста літератури – ТАКОЖ його твориш. Запрошуємо всіх і кожного долучитись до обговорень, майстер-класів, літературних читань і разом відсвяткувати другу річницю найлітературнішого міста України.
- Які нові проекти виникли у культурному просторі Львова у 2017 році?
- Що буде визначальним у роботі офісу «Львів – місто літератури ЮНЕСКО» у 2018 році?
- Куди рухається літературна освіта у Львові та Україні?
- Як розвивати літературний туризм та хто його споживач?
- Чи вдасться комусь порахувати культуру?
- Література – ефективний медіатор у сучасному світі? Як медіа можуть цікаво розповідати про літературу?
Відповіді шукатимемо на тематичних майданчиках:
ЛІТрансформер: Труднощі перекладу Пошук прикладних рішень та проектів для розвитку перекладу як напрямку літературної сфери на рівні Львова та України.
Учасники: Анастасія Левкова (Український інститут книги), Остап Сливинський, Ірена Одрехівська (Кафедра перкладознавства та контрастивної лінгвістики).
Поетичне кіно: Розмова про специфіку розповіді в українському кіно. Чи існує сьогодні феномен поетичного кіно та які його особливості. Учасники: Михайло Іллєнко, Олесь Санін, Катерина Сліпченко. Показ документального фільму Михайла Іллєнка «Поза зоною досяжності».
Радіотекст: презентація радіопрограми «28 клавіш» студентського Radio 412.
Творчість для кожного: інклюзивна освіта. Презентація проекту корекційно-розвиткових занять для незрячих школярів у межах міжнародного проекту «2Inclusion», Україна-Швеція. Презентація медіадодатку «Аліса в країні див» з авторськими ілюстраціями Євгенії Гапчинської.
Дитяча програма: ігри та майстер-класи для дітей від Львівської ЦБС для дорослих.
Місто захисту: презентація дорожньої карти вступу Львова до ICORN – міжнародної правозахисної мережі митців і літераторів.
ЛітПромоція: презентація літературної агенції «Acris», обговорення проблем промоції літератури в Україні.
А також: нагородження переможців конкурсу для відзначення менеджерів у сфері культури Управління культури Львівської міської ради, концерт гурту "Джалапіта”, презентація нової серії мультфільма про Басю – дівчинку з літературною головою, театральні вистави.
8 грудня
Міський палац культури імені Г. Хоткевича, вул. Кушевича,1
18:00 Відкриття креативного простору #khotkevychplace.
Концерт гурту Troye Zillia
9 грудня
Перша Львівська Медіатека, вул. Мулярська, 2А
17:00 Відкриття фестивалю
Звіт офісу «Львів – місто літератури ЮНЕСКО» за 2017 рік, плани роботи офісу на наступний рік, презентація посібника користування брендом та сайту.
Презентація спецпроекту з Андрієм Павлишиним «(Не)Забуті імена літературного Львова».
Нагородження волонтерів 83 Міжнародного Конгресу ПЕН у Львові.
18:00 ЛIТрансформер: труднощі перекладу
Пошук прикладних рішень та проектів для розвитку перекладу як напрямку літературної сфери на рівні Львова та України.
Учасники: Остап Сливинський, Анастасія Левкова (Український інститут книги), Ірена Одрехівська (Кафедра перекладознавства та контрастивної лінгвістики)
19:00 Гільдія молодих літераторів (Львів) + a.p.poem's + літературний клуб (Одеса)
Презентація літературних формацій, поетичні та прозові читання.
10 грудня
Міський палац культури імені Г. Хоткевича, вул. Кушевича,1
11:00 Творчість для кожного: інклюзивна освіта
Презентація проекту корекційно-розвиткових занять для незрячих школярів у межах міжнародного проекту «2Inclusion», Україна - Швеція ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка»
12:00 Презентація медіадодатку «Аліса в країні див»
Презентація унікального видання «Аліса в країні див» Льюїса Керрола з авторськими ілюстраціями Євгенії Гапчинської та унікальною технологією доповненої реальності.
Учасники: продюсер книги Едуард Ахрамович, директор PR проекту Наталія Павленко, головний PR менеджер Ксенія Габдрахімова
12:30 ЛІТмапінг
Робоча група кафедри медіакомунікацій Української академії друкарства запрезентує наявні, нові та перспективні літературні маршрути міста.
Учасники: Галина Листвак, Христина Лопушинська
13:30 Жива бібліотека
У «живій бібліотеці» «книжки»-письменники, які потрібно прочитати. Читач бере «живу книжку» та вступає з нею в діалог. Він може поставити ті запитання, які не мав би змоги поставити за інших умов.
Учасники: Оксана Кришталева, Оксана Думанська, Олег Жовтанецький та Наталя Гурницька, Марія Жеребецька, Оксана Лутчин.
13:30 «Подаруй щастя»
Літературно-музична композиція театральної студії «ЗМВ» (ГО «Золота молодь Винник»)
14:00 Місто захисту: тест-драйв
Презентація дорожньої карти щодо вступу Львова до мережі ICORN - міжнародної правозахисної мережі митців і літераторів.
14:30 Літературна гра «Казковий пазл»: дай нове життя старим казкам та створи свій розвиток історії. Гра для дітей 6-8 років.
15:00 ЛІТрансформер: радіотекст
Презентація радіопрограми «28 клавіш» студентського Radio 412
Учасники: Анатолій Шульгат, Марія Сенишин
15:00 ЛітПромоція: презентація літературної агенції «Acris» (місто Рівне)
Літагенція працює з художньою літературою таких жанрів: детективи, трилери, містика, фантастика, пригодницькі та історичні романи. Дебютний твір – роман Нати Гриценко «Тінь на порозі» в жанрі міського фентезі.
15:30 Гра-змагання «Скоромовку скоро мовим: наскільки швидко ви вмієте промовляти скоромовки?» Візьми участь у грі та доведи, що ти найкращий скоромовець.
16:00 ЛІТрансформер: поетичне кіно.
Розмова про специфіку розповіді в українському кіно. Чи існує сьогодні феномен поетичного кіно та які його особливості.
Учасники: Михайло Іллєнко, Катерина Сліпченко
16:30 Тренінг для установ культури: «Ідеальне місто літератури»
17:00 Bookdating від Першої Львівської Медіатеки
Подія за прикладом швидких побачень, але приводом для знайомства цього разу для вас стануть прочитані книги, враженнями про які хочеться поділитися.
17:00 Кінопоказ документального фільму «Подорож поза зоною досяжності» (режисер Михайло Іллєнко)
Закриття фестивалю
19:00 Нагородження переможців конкурсу для відзначення менеджерів у сфері культури Управління культури Львівської міської ради
19:30 Художня зарисовка «Тіні» (за мотивами твору М.Коцюбинського «Тіні забутих предків» та однойменного фільму С.Параджанова) аматорського театру «На світанку»
20:00 Концерт гурту Джалапіта
Довідатись більше про фестиваль «Місто, що надихає» можна за хештегами #містощонадихає #lvivcityofliterature #львівмістолітератури та за оновленнями на фейсбук-сторінці офісу Львів – місто літератури ЮНЕСКО.
Дата проведення: 8-10 грудня 2017 року
Місце проведення: Перша львівська медіатека (вул. Мулярська, 2А),
Міський палац культури ім. Гната Хоткевича (вул. Кушевича,1)
Організатори: Офіс «Львів – місто літератури ЮНЕСКО» / Сектор творчого розвитку Міського Палацу Культури ім. Г. Хоткевича, ГО «МІСТО ЛІТЕРАТУРИ», Управління культури Львівської міської ради
Співорганізатори: Перша Львівська Медіатека, Публічні Бібліотеки Львова, Український інститут книги, Кафедра перекладознавства і контрастивної лінгвістики ім. Григорія Кочура ЛНУ ім. Франка, Кластер видавничої діяльності та поліграфії / Publishing&Printing Cluster. Інформаційний партнер: Radio 412. Технічний партнер: FatSound