22 Січня 2020, 09:35 | Реєстрація | Вхід
/ Події / «Імперіалізм і націоналізм по-червоному» у Львові - 6 Грудня 2017

«Імперіалізм і націоналізм по-червоному» у Львові

Категорія: «Події»
Дата: 06 Грудня 2017 (Середа)
Час: 17:30
Вартість: безкоштовно
Місто: Львів
Місце: Книгарня «Є»
Адреса: просп. Свободи, 7
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 458


Львівська Книгарня «Є» та видавництво Українського католицького університету запрошують на презентацію українського перекладу монографії Степана Величенка «Імперіалізм і націоналізм по-червоному: українська марксистська критика російського комуністичного панування в Україні (1918—1925)», а також на розмову про спадки Української революції 1917—1921 рр, яка відбудеться 6 грудня за участю автора. Початок – о 18.30. Модератор – Володимир Склокін.

Монографія Степана Величенка є новаторською спробою реконструкції і повернення до українського наукового дискурсу традиції лівої антиколоніальної думки перших десятиріч ХХ ст., а також важливим внеском у дослідження інтелектуальної історії Української революції 1917—1921 років. Автор аналізує українські праці початку ХХ ст., які трактували російське правління як колоніальне. Спеціальна увага приділена появі «націонал-комунізму» в Україні, а також українській марксистській критиці російського імперіалізму і колоніалізму. Величенко переконливо демонструє, що ця незаслужено забута традиція є важливою не лише для розуміння специфіки українсько-російських відносин у другій половині ХІХ – перших десятиріччях ХХ ст., але й для пояснення труднощів з подоланням російського колоніального спадку в незалежній Україні, який продовжує спиратись на структури економічного і суспільного домінування, закладені ще в імперський та ранній радянський періоди.


«Чудова книжка Степана Величенка є дуже своєчасною. Вона з’являється у час, коли Україна переоцінює як свої історичні стосунки з Росією, так і роль комунізму в українській історії...Це дуже цінна книжка, що деконструює як радянські, так і російські історичні міфи». Сергій Єкельчик (Університет Вікторії, Канада)

«Важко уявити кращу книжку для появи у століття революції в Російській імперії, ніж найновіший внесок Степана Величенка до багатої і суперечливої історіографії Української революції…». Марк фон Гаґен (Державний Університет Арізони, США)

Учасники презентації:

  • Степан Величенко – історик, науковий співробітник кафедри українських студій Торонтського університету (Канада), фахівець з історії української історіографії та Української революції 1917—1921 рр.
  • Олександр Зайцев – історик, професор кафедри нової і новітньої історії України Українського католицького університету, дослідник історії українського націоналізму.
  • Сергій Сєряков – історик, доцент кафедри всесвітньої історії Харківського національного педагогічного університету імені Григорія Сковороди.

Львівська Книгарня «Є», просп. Свободи, 7. Тел.: (032) 235 73 68


0 коментарів

Залишити коментар

avatar