4 жовтня у Києві відбудеться презентація новинки видавництва «Легенда» - психологічного роману Степана Процюка «Травам не можна помирати». Модератор: Олексій Сінченко.
«Травам не можна помирати» — новий психологічний роман Степана Процюка, який побачив світ у видавництві «Легенда» до Форуму видавців у Львові. Степан Процюк вирішив заінтригувати читачів і розповісти дещо цікаве про свій твір.
Про що цей роман?
«Я намагався зобразити в романі всі суперечності людської душі. Все, про що говорив у ньому, проживав внутрішньо. Текст писався майже три роки. Кожен із цих героїв – якоюсь мірою і автор. Мені було дуже важливо подати час майже незрозумілих для нинішньої доби тодішніх конфліктів та катастроф у людській душі. Навіть у 70-х роках, попри задушення української мови та знищення українського мислення, основна маса людей не задумувалася над такими колізіями, вона жила й була по-своєму щаслива, і лунали тоді популярні пісні Майї Кристалінської: «Отчего на душе мне так светло — оттого, что ты идешь по переулку» тощо. І не тільки Кристалінської, бо частина радянської естради все-таки пропагувала людяність. І більшість людей не сприймала трагічно тодішнє життя. Тільки окремі розуміли ці речі, і з цими окремими система безпощадно розправлялася. Фактично мій роман про цих окремих».
Для кого цей роман?
«Травам не можна помирати» — твір, пристосований для широкого читацького загалу. Як на мене, його здатна сприйняти будь-яка людина, яка читає книги. Це не є розважальне чтиво, але й не ребуси та лабіринти. Кожен може знайти в моєму романі з кількома сюжетними лініями те, що йому ближче». Обкладинку до книжки створила художниця Христина Стринадюк. Приходьте на презентацію книжки — і дізнаєтеся про неї набагато більше!
Степан Процюк — сучасний український письменник-інтелектуал, якого вважають одним із найконтроверсійніших. Народився 13 серпня 1964 року в селі Кути Бродівського району (нині — Буського району) на Львівщині в сім'ї політв'язня. Закінчив Івано-Франківський педінститут та аспірантуру Інституту літератури НАН України. Кандидат філологічних наук. Викладає сучасну українську літературу в Прикарпатському університеті (Івано-Франківськ). Одружений, має двох синів. Від 1995 до 2017 року був членом Національної спілки письменників України. Літературна біографія Степана Процюка розпочалася 1991 року з літгурту «Нова деґенерація», куди він входив разом із Іваном Андрусяком та Іваном Ципердюком. Автор збірок віршів («На вістрі двох правд», «Апологетика на світанку»), есеїв («Лицарі стилосу і кав'ярень», «Канатоходці», «Аналіз крові»), романів («Інфекція», «Жертвопринесення», «Тотем», «Троянда ритуального болю», «Руйнування ляльки» , «Маски опадають повільно», "Десятий рядок", "Під крилами великої Матері" та ін.), книжок для підлітків («Марійка і Костик», «Залюблені в сонце», «Аргонавти», «Варвари», «Сорок цистерн любові»). Має нагороду "Золотий письменник України".
4 жовтня, 18:30. Вхід вільний
Київ, Книгарня «Буква», вул. Б. Хмельницького, 3-Б, 2-ий поверх (метро «Театральна»)
Подія у Фейсбуці: http://facebook.com/events/121222051849604