Друзі, ми повертаємось – і готові продовжити розмову про літературу Центрально-Східної Європи. Цього разу – Угорщина. Що це за політико-культурний регіон: які особливості можна спостерегти тут, що спільного і відмінного в угорської «літератури пам’яті» поруч із мистецькими практиками тих сусідів, що про них ми говорили раніше: Польщі, Чехії, Балкан?
Подумаємо про Петера Надаша і його «запізнілий модернізм», особливу увагу звернемо на «Книгу споминів», яку називають угорським «Уліссом» і тим романом, де вкрай примхлива стилістика слугує максимально інтенсивному вираженню особистого досвіду. Чи все навпаки?
Згадаємо також Імре Кертеса, нобелівського лауреата, який важить нам своєю грандіозною і відчайдушною спробою радикально змінити тональність розмов про Голокост і переглянути образ жертви європейської Історії в ХХ столітті. Хоча великим Кертес є не лише через це.
Наостанок поговоримо про видатного Петера Естерхазі і його достоту трагічну прозу: яким чином біографія стає матеріалом для непересічних романів, де межа між свідченням і літературою і до чого має бути готовий письменник, якщо він народився на цих «благословенно-проклятих» теренах?
Веде курс літературний критик та літературознавець Євгеній Стасіневич.
11 червня, 12:00. Бронювання столиків: 068 907 1991
Київ, Арт-гастрономічний простір «Остання Барикада», Майдан Незалежності, біля Лядських воріт
Подія у Facebook: http://facebook.com/events/1912625232286783/