26 Травня 2024, 06:02 | Реєстрація | Вхід
/ «Козацька міфологія України» Петра Кралюка у Києві - 21 Грудня 2016

«Козацька міфологія України» Петра Кралюка у Києві

Категорія: «Події»
Дата: 21 Грудня 2016 (Середа)
Час: 19:30
Вартість: Вхід вільний
Місто: Київ
Місце: ДОВЖЕНКО книги.кава.кіно
Адреса: вул. Бульварно-Кудрявська, 43а
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав:
Кількість переглядів: 1257


21 грудня в київській книгарні «ДОВЖЕНКО книги.кава.кіно» відбудеться презентація книги Петра Кралюка «Козацька міфологія України: творці та епігони».

Петро Кралюк (нар.1958 р.) — доктор філософських наук, професор, перший проректор Національного університету «Острозька академія». Є автором численних робіт з історії культури України, зокрема її філософської думки. Створив власну концепцію історії філософії України, яка різниться від загальноприйнятої. Відомий також своєю історичною публіцистикою на шпальтах газет «День», «Дзеркало тижня» та сайті радіо «Свобода». Його перу належить низка романів і повістей («Шестиднев», «Лицар і смерть», «Діоптра», «Віднайдення раю»), де він подає дещо незвичний погляд на роль елітарних верств та козацтва в історії України. 

У книзі «Козацька міфологія України: творці та епігони» розглянуто феномен українського козацтва, його еволюцію, показано, як формувалися міфічні уявлення про козаків, починаючи з кінця XVI століття й завершуючи днем сьогоднішнім. Значну увагу приділено козацькій міфології часів Гетьманщини. Також показано, як «козацька ідея» інтерпретувалася в різних національних проектах ХІХ століття (російському, польському й українському), яких вона зазнала модифікацій у столітті ХХ. Видання розраховане передусім на тих, хто цікавиться українським козацтвом, його історією та культурою.


0 коментарів

Залишити коментар

avatar