01 Жовтня 2023, 11:11 | Реєстрація | Вхід
/ Презентація перевидання «Нарисів Дніпра» - 7 Грудня 2016

Презентація перевидання «Нарисів Дніпра»

Категорія: «Події»
Дата: 07 Грудня 2016 (Середа)
Час: 19:30
Вартість: Вхід вільний
Місто: Київ
Місце: Книгарня «Є»
Адреса: вул. Лисенка, 3, метро «Золоті ворота»
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 1488


Книгарня «Є» та видавництво «Апріорі» запрошують на презентацію перевидання книжки О. С. Афанасьєва-Чужбинського «Нариси Дніпра» (за матеріалами експедиції 1856–1859 років). Захід відбудеться 7 грудня. Початок – о 18.30. Модератор – Олена Крушинська.

Ініціатор та упорядник перевидання Олена Крушинська розповідатиме про історію створення книжки та її непересічного автора.

Олександр Степанович Афанасьєв-Чужбинський (1817–1875) – відомий у свою епоху письменник, публіцист, етнограф. У молоді роки товаришував із Тарасом Шевченком і залишив про нього теплі спогади. Афанасьєв-Чужбинський багато мандрував Україною задля вивчення народного побуту і мови. У другій половині 1850-х він здійснив свою найбільшу експедицію – на Дніпро й Дністер. Її результатом стало двотомне видання, «Нариси Дніпра» та «Нариси Дністра» – ґрунтовне краєзнавче та етнографічне дослідження і водночас художній твір у жанрі дорожніх нотаток. Обидва томи було перевидано у видавництві «Апріорі» 2016 року.

У «Нарисах Дніпра» описано життя на берегах ріки від порогів і до її гирла: навігацію і торгівлю, будні містечок і сіл, побут їхніх мешканців – відважних дніпровських лоцманів, українських селян, німецьких, шведських та єврейських колоністів. З особливим почуттям автор пише про занедбані запорозькі пам’ятки – рештки Січей і забуті могили «степових лицарів».

Книжка буде цікавою для всіх, хто цікавиться українською старовиною і оцінить легку, вишукану мову автора. Під час презентації читатимуться вголос уривки – насамперед кумедні й такі, в яких описано «схеми» і зловживання, що спокійно пережили півтора століття і легко упізнаються й сьогодні.

«Нариси Дніпра» увійшли до короткого списку «Лідери літа» Всеукраїнського рейтинґу «Книжка року’2016» у номінації «Візитівка» / «Етнологія – етнографія – фольклор – історія повсякдення».


Київська книгарня «Є», вул. Лисенка, 3, метро «Золоті ворота». Вхід вільний


0 коментарів

Залишити коментар

avatar