23 Серпня 2019, 18:48 | Реєстрація | Вхід
/ Події / Жінки Центральної та Східної Європи у Другій світовій війні - 13 Листопада 2016

Жінки Центральної та Східної Європи у Другій світовій війні

Категорія: «Події»
Дата: 13 Листопада 2016 (Неділя)
Час: 15:30
Вартість: Вхід вільний
Місто: Три міста Сходу
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 608


13-15 листопада у містах Слов’янськ, Бахмут, Краматорськ за участі авторок відбудуться презентації збірки «Жінки Центральної та Східної Європи у Другій світовій війні: Гендерна специфіка досвіду в часи екстремального насильства».  
 
Презентація книги відбудеться у форматі дискусії на тему «Друга світова війна крізь призму жіночого досвіду: спадок минулого і виклики сучасності». Учасниці розмови: 
  • Катерина Кобченко, одна з упорядниць, авторка, к.і.н., наук. співроб. Центру українознавства Філософського факультету КНУ імені Тараса Шевченка, членка Української асоціації дослідників жіночої історії; 
  • Олена Стяжкіна, авторка, д.і.н., професор, членка Української асоціації дослідників жіночої історії; 
  • Тетяна Пастушенко, авторка, к.і.н., старша наукова співробітниця Інститут історії України НАН України 

Збірка «Жінки Центральної та Східної Європи у Другій світовій війні: Гендерна специфіка досвіду в часи екстремального насильства» за науковою редакцією Гелінади Грінченко, Катерини Кобченко та Оксани Кісь (Київ: ТОВ «Арт-книга», 2015) є першою в Україні колективною працею з подібної проблематики і завершує собою проект з цієї ж теми, розпочатий наприкінці 2013 р. міжнародною науковою конференцією. 

У виданні, авторами якого є як українські, так і зарубіжні науковці, проаналізовано різноманітні аспекти специфічного жіночого досвіду Другої світової війни на теренах Центрально-Східної Європи, включаючи малодосліджені питання участі жінок у бойових діях та особливості їхнього перебування у військовому полоні, гендерні виміри жіночого досвіду національного та радянського підпілля, особливості життя на окупованих територіях і примусової праці в Третьому райху. Окрім того, у книзі розкрито гендерну специфіку Голокосту, порушено складні питання насильства над жінками та співучасті жінок у насильстві в роки війни, окреслено проблеми повоєнних та сучасних репрезентацій жіночого досвіду війни. Загалом 20 статей збірника згруповано у 10-ти тематичних підрозділах, які охоплюють основні аспекти заявленої проблеми. 
 

Під час панельної дискусії «Друга світова війна крізь призму жіночого досвіду: спадок минулого і виклики сучасності» троє з авторок видання говоритимуть про різні аспекти проблеми жіночого досвіду у війні, а також, спираючись на власний науковий досвід, про різноманітність участі жіноцтва у війні, зокрема, про жіночий досвід перебування в окупації, про радянську політику залучення жінок до парамілітарних практик, досвід військового полону та  примусової праці українського жіноцтва. Запрошуємо  до розмови викладачів, студентів ВНЗ, істориків, журналістів, активістів та усіх зацікавлених у темі.  
 
Розклад презентацій: 

  • Слов’янськ, 13 листопада, 15:30, Центральна бібліотека (вул. Соборна площа, 2-А)
  • Бахмут,  14 листопада, 14:30, Бахмутський краєзнавчий музей. (вул. Незалежності, 26)
  • Краматорськ, 15 листопада, 14:00, Музей історії міста Краматорська (вул. Академічна (вул. Шкадінова), 60)
Організатори: Представництво фонду Гайнріха Бьолля в Україні, Українська асоціація дослідниць жіночої історії, Українська асоціація усної історії, Мистецький напрямок Українського кризового медіа-центру 0 коментарів

Залишити коментар

avatar