25 Лютого 2021, 13:39 | Реєстрація | Вхід
/ Події / Презентація бібліотеки психоаналізу - 17 Червня 2016

Презентація бібліотеки психоаналізу

Категорія: «Події»
Дата: 17 Червня 2016 (П'ятниця)
Час: 17:30
Місто: Київ
Місце: Книгарня «Є»
Адреса: вул. Лисенка, 3, метро «Золоті ворота»
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 616


Книгарня «Є», Український Психотерапевтичний Університет, Київський Інститут Сучасної Психології та Психотерапії запрошують на презентацію україномовної бібліотеки психоаналізу. Учасники: Михайло Пустовойт, Роман Кечур, Володимир Єшкілєв. Захід відбудеться 17 червня. Початок — о 18.30.

Презентуємо Вашій увазі першу книгу із запланованої серії наукових перекладів психоаналітичної літератури українською мовою, яка буде відбуватися у рамках співпраці Українського Психотерапевтичного Університету (УПУ) та Київського Інституту Сучасної Психології та Психотерапії (КІСПП). Це книга Томаса Оґдена «Проективна ідентифікація». Ідея закласти традицію подібних перекладів водночас не нова і нова — адже мова, такий самий живий організм, як і будь-який інший прояв людини. А усвідомлювана реальність знаходиться в процесі постійного «сотворіння» завдяки творчому характеру самої мови та способів її використання (Krejci, 1990). З перекладами психоаналітичних термінів ми дозволили поступати собі вільно - часом використовувати англійську транслітерацію, часом, усталені переклади цих термінів українською, а подекуди - обирати для перекладу слова, які на наш погляд краще відображали сутність самих понять в матриці сучасної української мови. Останній спосіб перекладу є шляхом створення нової традиції, яка випала нам - першому поколінню українських психоаналітиків. Ми радіємо бути причетними до цього творчого процесу та активно запрошуємо Вас - читачів даної серії - до нього долучатися!

Напевно, в силу вищесказаного, також невипадково першим автором запланованої серії перекладів став саме Томас Огден, який у своїх творах не лише переосмислює теоретичний здобуток попередників, але й розвиває його на основі власного емпіричного досвіду. як він скаже у своїй передмові до українського видання: «… ідея, зрештою, є хорошою настільки, наскільки її використовують інші.» (Th. Ogden, 2016).

До заходу запрошуються колеги психотерапевти, лікарі, психологи, соціологи, філософи, літератори — усі кому не байдужі питання осмислення внутрішнього світу людини та можливості еспресії людських переживань у просторі мовлення.

Презентацію-дискусію будуть вести голова правління Українського Психотерапевтичного Університету (УПУ) Роман Кечур та ректор Київського Інституту Сучасної Психології та Психотерапії (КІСПП) Михайло Пустовойт, а також письменник-філософ Володимир Єшкілєв.

Київ, Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3, метро «Золоті ворота». Тел. (044) 235 88 54. Вхід вільний


0 коментарів

Залишити коментар

avatar