Сила, міць, тяжка праця та шоденний героїзм. Донбас вміє гартувати характер. Відсікає непотрібне. Спрощує складне до найпростішого, до найважливішого. Це – ментальний портрет Донбасу. Але як і чому був сформований цей образ?
Історія Донбасу – це історію формування спільноти із певною ідентичністю. І географічне положення, і економічні особливості регіону, і мистецтво слова відіграли у цьому становленні не останню роль.
Як українська література вплинула на формування уявлень про цей регіон серед українців? Які слова використовувалися для опису Донбасу у поезії, прозі, есеїстиці? Якою буде ідентичність мешканців Сходу України через десятиліття?
5 березня о 12:00 Освітня станція 31В1 запрошує Вас на першу лекцію «Метафори Донбасу: як література змінила образ Сходу України» в рамках проекту «Українська література» в музеї-квартирі П.Тичини.
Українська література - це курс з 10 лекцій з української літератури. Будемо переосмислювати культи та культових постатей, зраду та зрадників, кохання по-українськи, жіночність та владу, кітчі та стереотипи. Лекції проходитимуть щотижнево у музеї-квартирі П. Тичини.
Лектор: Олена Романенко - доктор філологічних наук, доцент кафедри новітньої української літератури, заступник директора Інституту філології університету ім. Шевченка.
5 березня. Початок о 12:00. Вартість: 80 грн.
Реєстрація: http://goo.gl/forms/MT8bh4xm0t Або за телефоном: (044) 22-486-89
Київ, Музей-квартира Павла Тичини, вул. Терещенківська 5, кв. 1,3
Подія у Facebook: http://facebook.com/events/896609217125985/