27 Січня 2021, 06:13 | Реєстрація | Вхід
/ Курси та лекції / Клуб вільної критики Proмова Club: Бруно Шульц - 2 Березня 2016

Клуб вільної критики Proмова Club: Бруно Шульц

Категорія: «Курси та лекції»
Дата: 02 Березня 2016 (Середа)
Час: 19:00
Вартість: 50 грн
Місто: Київ
Місце: Музей-квартира Павла Тичини
Адреса: Терещенківська, 5
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: Оксана_Боровец
Кількість переглядів: 734


2 березня у клубі вільної критики Proмова Club розглядатимуть оповідання письменника, творчість якого часто порівнюють із творами Кафки та Пруста. Мова йтиме про «вар’ята і неврастеніка» Бруно Шульца, який став головною пам’яткою Дрогобича та зійшов на вершину модерністського сюрреалізму.

Тема обговорення: оповідання «Цинамонові крамниці», «Санаторій під Клепсидрою», «Вулицю Крокодилів», «Додо» у перекладі Юрія Андруховича.

Провокувати та розв’язувати суперечки буде літературний критик, культурний оглядач INSIDER, докторант Києво-Могилянської академії Євген СтасіневичПриходьте – поговоримо.

Реєстрація участі за посиланням: https://promovaclub.typeform.com/to/b8m4CZ
P.S.: Тексти творів можна скачати ось тут.


Бруно Шульц — письменник світової слави з Дрогобича, який писав польською мовою. Навчався у Львівській політехніці та Віденській академії мистецтв (стажувався в Парижі й Варшаві). У 1924—41 рр. працював учителем малювання в Дрогобицькій чоловічій гімназії.

Його дебютна збірка оповідань «Цинамонові крамниці» стала сенсацією в Польщі. З Шульцом знайомляться молоді «класики» В. Ґомбрович, Ю. Тувім та ін. Його оповідання радо публікують столичні часописи. Виникає дискусія, у якій Шульц формулює бачення основ поетики «Крамниць»: «...це автобіографія, а радше — духовний родовід, оскільки в ній відтворено духовне походження аж до тих глибин, де воно переходить у міфологію, тоне в міфологічному сні... Це останнє дно, далі за яке проникнути не можна».

Виходом 1937 р. «Санаторію під Клепсидрою» завершився період творчих успіхів та сподівань Б. Шульца. 1939 р. спалахнула Друга світова війна. Б. Шульц переживає в Дрогобичі прихід і відхід совєтських військ. Його змушують малювати портрет Сталіна й полотно «Звільнення Західної України». Потім заарештовують за використання в картині блакитних і жовтих барв. За німецької окупації Шульц перебуває в єврейському гетто і врешті трагічно гине від кулі есесівського офіцера.

Посмертна слава письменника й митця спричинилася до змагання кількох країн за право вважати його «своїм».0 коментарів

Залишити коментар

avatar