06 Травня 2021, 04:34 | Реєстрація | Вхід
/ Новини / Відбір творів для читань «МАЙДАН: дистанція Словом». - 15 Січня 2015

Відбір творів для читань «МАЙДАН: дистанція Словом».

Категорія: «Новини»
Дата: 15 Січня 2015 (Четвер)
Час: 13:00
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 1473В Запоріжжі розпочато підготовчу роботу з реалізації поетично-драматургійних читань «МАЙДАН: дистанція Словом».

Проект ставить за мету представити кращі поетичні і драматургійні зразки, що виникли як реакція на Революцію гідності та вітчизняну війну 2014 року. Не менш важливим завданням є запросити широку громадськість і представників творчого процесу до дискусії навколо художньої вартості цих творів й головних складностей у реагуванні мистецтва на актуальні соціальні процеси.

Організатори проекту так пояснюють його сутність:

«Події з листопада 2013 року по поточну мить не могли залишити осторонь авторів художніх творів. За останній час виник чималий масив текстів, що осмислюють процеси, свідками і учасниками яких стаємо ми всі. Враховуючи останній фактор – емоційна оцінка цих творів нерідко переважає над художньою. Проект покликаний не лише представити вибірку поезій і п’єс, а у першу чергу вже зараз, у ці буремні часи, звернути увагу на їхню мистецьку цінність, адже колись (можливо невдовзі) перед нами постане вибір: які з цих творів ми беремо до культурної спадщини, а які не пройдуть цієї селекції. Й не відомо чий вибір стане вирішальним: літературознавців і критиків чи звичайних читачів, адже не варто недооцінювати можливостей колективної пам’яті»

Відбір поетичних творів проводитиметься у два способи: буде оголошений загальний збір віршів, а також організатори заходу звертатимуться персонально до окремих авторів (чиї вірші с заявленої теми вже отримали читацьке визнання).

Відбір драматургійних творів відбуватиметься адресно (серед учасників і лауреатів українських драматургійних конкурсів 2014 року).

Твори (або фрагменти творів) авторів поетичних і драматургійних творів, які пройдуть відбір, включатимуться до друкованих брошур, що будуть доступні загалу під час презентації проекту.

Автори поетичних і драматургійних творів, які пройдуть відбір, будуть запрошені до участі в презентації проекту (проїзд та поселення учасників власним коштом).

Поетичні твори пролунають на презентації у авторському виконанні, читка п’єс відбудеться за участі акторів «Нового театру».


Автор фото: Євген Лесков

Дати і строки:

  • 15 січня – крайній строк прийняття творів
  • 1 лютого – крайній строк відбору творів до участі в проекті
  • 2 -25 лютого – макетування і друк брошур й світлин
  • 27 лютого – прес-конференція; презентація драматургічної складової проекту
  • 28 лютого – презентація поетичної складової проекту; дискусія навколо заявлених цілей і задач проекту


Поетичні твори просимо надсилати на електронну адресу maydan_slovo@ukr.net у текстовому файлі. До віршів варто додати ім’я й прізвище автора (або псевдонім під яким автор фігурує в літературному процесі), а також свій номер мобільного телефону.


Співорганізатори проекту:

Департамент культури туризму національностей та релігій запорізької обласної державної адміністрації, Асамблея діячів культури Запоріжжя, літературний клуб «99», галерея сучасного мистецтва «Lenin», «Новий театр»


0 коментарів

Залишити коментар

avatar