20 Червня 2024, 01:30 | Реєстрація | Вхід
/ В Києві пройде IV-й Фестиваль відеопоезії «CYCLOP». - 3 Листопада 2014

 В Києві пройде IV-й Фестиваль відеопоезії «CYCLOP».

Категорія: «Фестивалі»
Дата: 03 Листопада 2014 (Понеділок)
Час: 14:23
Рейтинг: 5.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 1656

Що відбувається тоді, коли поезія та кіно не просто зустрічаються, а поєднуються у новий, оригінальний жанр мистецтва? 

Наприкінці осені, 21-23 листопада, для українських глядачів привідкриє завісу на це питання Фестиваль відеопоезії «CYCLOP». Він буде проводитися вже вчетверте, і на цей раз «CYCLOP» підготував багато сюрпризів як для гостей, так і для учасників. Хоча, якщо відверто, в якомусь сенсі учасником буде кожен відвідувач, адже програма фестивалю передбачає не лише показ найкращих відеопоетичних робіт та нагородження переможців конкурсу, але й безліч інтерактивних воркшопів, цікавих майстер-класів та лекцій.

Отже, листопадовий вікенд. Центр міста. Чудова, нова локація. Кіно, лекції, музика, перфоманси… Молоді українські режисери дебютують в рамках конкурсної програми. Поважне журі пройдеться полум’ям справдливого суддівства по крихкому лонг-листу. Майстер-класи від кіномитців, австрійська танцівниця, хедлайнери української поезії, покази найсвіжіших відеопоетичних робіт світових фестивалів, чаруючі музиканти із ритмами, що зігрівають. Організатори з печивом, любов’ю та пледами…

Фестиваль відеопоезії «CYCLOP»-2014 готує для вас особливу програму.

Лекції, майтер-класи та круглі столи.

Цього року говоримо про створення та промоцію.
 • «Відео та візуальна складова у літературних проектах. Від ідеї до реалізації» (Спікер: Ольга Михайлюк)
 • «Короткий метр: Тонкощі створення та секрети існування. Команда. Інструментарій. Промоція» (Спікер: Дмитро Сухолиткий-Собчук)
 • Відеопоезія у кінематографічному дискурсі: «Автор намагається сказати…» (Спікер: Лєна Самойленко)
 • «В пошуках жанру. Народження концепту» (Спікер: Ігор Цикура)
 • Відеопоезія у Полтаві: Презентація діяльності угрупування «Встіл». (Спікер: Денис Стерн)
 • «Досвіди створення» — круглий-стіл-дискусія за участі поетів та авторів відеопоетичних робіт.
 • «Як зняти малобюджетне кіно?» (Спікери: Оксана та Марина Артеменко)
 • та ін.

«Відеопоетична лабораторія»

Відмінні поези, безстрашні куратори, кращі локації Києва, студія монтажу і… дуже мало часу. А також — мандри глибинами вірша в пошуках образів і концепцій, втілення отриманої ідеї за допомогою бездушної техніки та підручного реквізиту, палкі суперечки з приводу методів і засобів, напружений монтаж, хвилююча презентація своїх робіт і критичні розбори.
В період проведення фестивалю в Києві буде працювати справжня «Відеопоетична лабораторія», на базі якої три відчайдушні команди під керівництвом діячів зі сфери кіномистецтва пройдуть шлях від формування ідеї, до створення готового відео на твори сучасних українських поетів.

Конкурс «До слова»

«До слова» - новий, додатковый конкурс Фестивалю «CYCLOP» на кращий відеосупровід до віршів сучасних поетів. На конкурс-2014 ми запропонували створити видеоряд до вірша Сергія Жадана «Звідки ти, чорна валко, пташина зграє?». Обов’язковою умовою конкурсу була присутність у відеороботі записаного Сергієм аудіо. Цього року у конкурсі взяли участь відеопоети з Дніпропетровська, Кам’янця-Подільського, Чернівців, Острога, Києва, Нововолинська та Полтави. На фестивалі «CYCLOP» будемо переглядати результати експерименту та дізнаймося, хто став переможцем конкурсу.

Міжнародні Фестивалі відеопоезії

Фестиваль «CYCLOP» продовжує знайомити українського глядача з Міжнародними Фестивалями та угрупуваннями, що займаються відеопоезією. Цього року маємо нових друзів та партнерів:
 • ZEBRA Poetry Film Festival (Берлін, Німеччина),
 • Rabbit Heart Poetry Film Festival (Вустер, США),
 • Liberated Words poetry film festival (Брістоль, Великобританія),
 • VideoBardo International Videopoetry Festival (Буенос-Айрес, Аргентина),
 • Visible Verse Festival (Ванкувер, Канада),
 • Ó Bhéal poetry-film competition (Корк, Ірландія),
 • Oslo internasjonale poesifestival (Осло, Норвегія),
 • Audiovisual Asp Of Poetry (Вільнюс, Литва),
 • KHM Cologne & Kunststiftung NRW (Німеччина) та ін.
На вас очікує свіже фестивальне відео — готуємо до показу кращі зразки світової відеопоезії.

Конкурсна програма

Вже традиційно, на фестивалі буде підведено підсумки щорічного Конкурсу відеопоезії «CYCLOP». До журі конкурсу-2014 долучилися абсолютно неймовірні люди — режисери Володимир Тихий та Дмитро Сухолиткий-Собчук, письменник, перекладач та громадський діяч Сергій Жадан, куратори фестивалю «П’ята нога» Катерина Троєпільська та Андрій Родіонов, поети Ірина Шувалова, Катерина Бабкіна та Дмитро Лазуткин, засновниця та куратор проектів Мистецької агенції «ArtPole» Ольга Михайлюк та інші експерти. На показі також обиратимемо відео, що отримає «Приз глядацьких симпатій». Тож приводьте друзів)

Проект «роздІловІ»

«роздІловІ» — це поетично-музично-візуальний перфоманс від Творчої агенції «Artpole», що задуманий як листування між Ним і Нею. Деякі поетичні твори можна зустріти в «Месопотамії» Сергія Жадана та в інших його книгах. Деякі прозові фрагменти з’являються раптово і несподівано — їх не знайдеш в жодному виданні… «Його» тексти читатиме автор, Сергій Жадан. «ЇЇ» епізоди — графічні символи на екрані та contemporary dance. Упродовж твору Вони проживають найгостріші і найніжніші моменти, які завжди супроводжує музика. Музичну канву створюють акордеон, електро-скрипка та інші електронні інструменти. Поезія та музика звучатимуть, змінюючи та доповнюючи одне одного, надаючи твору та простору відкритості і непередбачуваності. Текст/голос: Сергій Жадан. Ідея: Оля Михайлюк. Звук: Олексій Ворсоба / Влад Креймер. Відео: Микола Карабінович. «роздІловІ» відбудуться за участі неземної танцівниці з Відня Андреа Хандлер.

Музичний кіноперформанс «КОЛО ДЗИҐИ: Мультагітпроп»

В циклі показів КОЛО ДЗИҐИ Національний центр Олександра Довженка представить на Фестивалі репрем’єрну програму ранньої української радянської анімації «Мультагітпроп». Програма включає в себе 8 щойно відреставрованих ранніх мультфільмів 1927-1930 рр. Світова прем’єра програми відбулась в жовтні цього року на 33-му фестивалі Le Giornate del Cinema Muto в Порденоне, де була названа однією з найцікавіших програм фестивалю. Музику до фільмів програми склав український композитор Юрій Михальчук – композитор, автор музики до німих стрічок «Два дні» (1927), «Отелло» (1922), «Сумка дипкур’єра» (1926), «Провокатор» (1926). Показу передуватиме dj-set від Dj U-RA.

Церемонія нагородження

На завершення фестивалю усі нагороди знайдуть своїх переможців. Оголосимо команди та режисерів, роботи яких посіли 1-3 місця конкурсу, володарів приців у номінаціях «Дебют», «Експеримент» та «Приз глядацьких симпатій», відзначимо кращу команду «Відеопоетичної лабораторії» та переможця конкурсу «До Слова». Окрему номінацію також засновано партером фестивалю, Фундацією Дарини Жолдак. Ну й, звісно, відсвяткуємо то все з особливою музичною програмою на офіційному закритті фестивалю.Тож 22-23 листопада заходьте в гості у FEDORIV Hub)
Маєте кілька десятків чудових проектів, добірні відеопоетичні твори, та натхнення, якого вистачить на кожного!

Подробиці та програма Фестивалю незабаром —  тут: http://facebook.com/events/1491091791151389/
Реєстрація на фестиваль — за посиланням: http://u.to/bF5bCQ

21-23 листопада 2014 року, м.Київ, Арена-сіті, FEDORIV Hub, вул. Червоноармійська, 5
Вхід на події Фестивалю — вільний (окрім проекту «роздІловІ»).

З теплом та повагою, 
оргкомітет Фестивалю відеопоезії «CYCLOP»-2014.
Контактна адреса для питань та уточнень: info@cyclop.in.uaОрганізатор: Літературний портал «Litcentr», http://litcentr.in.ua/ 
Організаційні партнери: Агенція подій «ArtPole», Школа монтажу «Procut», Фотостудія «XXL STUDIO», Національний центр Олександра Довженка, FEDORIV Hub, Фундація Дарини Жолдак.
Окрема подяка: Борису Федчерко, Олені Герасим’юк, Інтернет-порталу «Artmisto», Сім’ї ресторанів Діми Борісова, угрупуванню «Творчопис», Тасі Шпиль та Дмитру Казакову.

Призовий фонд фестивалю: Видавництво «КСД», «Видавництво Старого Лева», Журнал культурного супротиву «ШО», Фундація Дарини Жолдак, «Bookland», Журнал «Личности», Клуб ілюстраторів «Pictoric», Український бренд принтованого одягу «SIL’-wear».

Інформаційма підтримка: Портал «Платформа», Газета.ua, «ЛітАкцент», «Буквоїд», «Велика Ідея», «Арт-Вертеп», Радіо «Аристократи», Радіо «Промінь», Сайт «Сумно», «Читомо», «Центр Літературної Освіти», Українська літературна газета, Журнал «Українська культура», Портал «Можливості в Україні», Літклуб «Маруся», Портал «Велика Ідея», Книжковий портал «Друг читача», Портал «Літературний форум», Культурний портал «Сито», Портал «Книжковий простір», Культурний портал «Експеримент», Міжнародна організація «CinemaHall», Інтернет-порталу «Artmisto», портал про культурне життя країни «Cultprostir» та інші.
Фестиваль відеопоезії «CYCLOP»

«CYCLOP» — фестиваль відеопоезії, що було зановано Літературним порталом «Litcentr» (ГО «Український Літературний Центр») у 2011 році, з метою підтримки та популяризації відеопоезії як нового жанру та напрямку кіномистецтва. Фестиваль є щорічним й проходить наприкінці листопада у Києві.

Програма фестивалю містить лекції з питань відеопоезії, воркшопи, круглі столи та дискусії, презентації міжнародних конкурсів та фестивалей, демонстрацію кращих зразків української та світової відеопоезії, конкурсну програму, церемонію нагородження та інші цікаві, інтермедійні проекти.

Cайт: www.cyclop.in.ua | Facebook: http://facebook.com/CYCLOP.in.ua | Вконтакті: http://vk.com/cyclopfest | Презентація Фестивалю-2014: http://u.to/MNFbCQ


0 коментарів

Залишити коментар

avatar