10 Серпня 2022, 07:08 | Реєстрація | Вхід
/ 12 червня: Стартує літературний проект «Євро Вірші – Euro Poems» - 7 Червня 2012

12 червня: Стартує літературний проект «Євро Вірші – Euro Poems»

Категорія: «Події»
Дата: 07 Червня 2012 (Четвер)
Час: 14:06
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 1794


Стартує новий літературний проект за участі Сергія Жадана, Юрія Андруховича та інших сучасних українських та польських поетів!

Відкриття проекту «Євро Вірші – Euro Poems» відбудеться 12 червня, у вівторок, о 17.00 у Книгарні Є (вул. Лисенка 3). 

Участь у відкритті проекту візьмуть директор Польського Інституту в Києві Ярослав Годун, Начальник КП «Київський метрополітен» Володимир Федоренко, польські та українські автори – Даріуш Суска, Рената Сенктас, Дмитро Лазуткін, Олег Коцарев, Богдана Матіяш, Катерина Бабкіна та інші.

13 червня о 11.00 відбудеться прес-тур в Київський метрополітен, станціями Поштова площа та Політехнічний Інститут, де буде представлено банерну виставку в рамках проекту. Попередня акредитація на прес-тур – обов’язкова.

Детальніша інформація про проект, про супутні акції та конкурси:
http://www.polinst.kiev.ua/
http://www.facebook.com/pages/Польський-Інститут-у-Києві/ 

Проект Євро Вірші – Euro Poems відбуватиметься одночасно в чотирьох українських містах-господарях Чемпіонату Європи з футболу – Львів, Київ, Харків, Донецьк. 

Доробок 12 українських та 12 польських поетів українською та англійською мовою буде розташовано на станціях метрополітену Києва та Харкова, а також в міському публічному просторі Донецька і Львова. Мета проекту полягає в тому, щоб показати спільну європейську культурну спадщину українців і поляків на прикладі сучасної поезії, а також залучити нову аудиторію до відстеження літературного життя.

Вперше польська та українська поезія буде представлена багатомільйонній аудиторії українців та футбольних вболівальників з усього світу. Таким чином поезія виходить за рамки елітарної події для вузького кола зацікавлених. 

У 2011 році в рамках Головування Польщі у Раді ЄС у Києві відбувся проект «Вірші в метро», де була представлена сучасна польська поезія. Проект викликав неабияке зацікавлення пересічних громадян та ажіотаж серед місцевих та всеукраїнських ЗМІ.

Успіх минулорічного проекту надихнув польську та українську сторони на повторення проекту цього року з розширеною географією і залученням максимальної кількості реципієнтів. З українського боку в проекті Євро Вірші взяли участь такі автори, як Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Остап Сливинський, Маріанна Кіяновська, Катерина Бабкіна, Гриць Семенчук та ін., з польського – Анжей Стасюк, Евгеніуш Ткачишин-Дицький, Даріуш Суска, Адам Відеман, Йоанна Мюллер та ін.

В часті тривання проекту Євро Вірші – Euro Poems тексти його учасників у авторському виконанні можна буде щодня почути на хвилях радіо FM-Галичина.

Організатори проекту: Польський Інститут у Києві, Фундація „Trzy krotkie slowa”
Партнери: Департамент промоції міста Варшава, Київська міська державна адміністрація, Львівська міська рада, Донецька міська рада, Харківська міська рада, Київський метрополітен, Харківський метрополітен, Генеральне консульство Республіки Польща у Харкові, Інститут Книги, Мистецьке об’єднання «Дзиґа», Good Mood group, Книгарня «Є», Харківський літературний музей, Портал неполітичних новин.
Медіа-парнери: ТВі, Ера-FM, ЛітАкцент, Буквоїд, «ШО», газета «День»,
Медіа-друг: FM-Галичина.

Попередня акредитація на прес-тур Київським метрополітеном триває до 12.06.2012

Контактна особа – співкоординатор проекту Катерина Бабкіна
+38 067 946 06 50, Babkina_@ukr.net

Ольга Клименко (Польський Інститут)
+38 044 288 03 04, ola.klymenko@instytutpolski.org

0 коментарів

Залишити коментар

avatar